اعتراض مونسان به تبدیل کاروانسرا صفوی گدوک به پارکینگ و تعویض روغنی

اعتراض مونسان به تبدیل کاروانسرا صفوی گدوک به پارکینگ و تعویض روغنی
رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری در بازدید از کاروانسرا صفوی گدوک در فیروزکوه نسبت به تبدیل این کاروانسرا تاریخی به پارکینگ ماشی آلات راهداری و محلی برای تعویض روغن ماشین‌های سنگین اعتراض کرد.
شنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۱۵
کد مطلب: ۱۵۲۷۴
Share
اسکان نيوز: علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری  که به فیروزکوه سفر کرده است به خبرنگاران گفت: هماهنگ نبودن مسئولان میراث فرهنگی و اداره راهداری عامل وضعیت کنونی این مکان تاریخی است.

او گفت: کاروانسرا گدوک پس از مرمت می‌تواند محل مهمی در حوزه گردشگری باشد.

گفتنی است کاروانسرا عباسی گدوک در دوره صفویه احداث شده و ۱۸سال پیش نیز به ثبت ملی رسیده است. تصاویر منتشر شده از این کاروانسرا ارزشمند صفوی در اینترنت بیانگر وضعیت نامناسب این بنا تاریخی است و اداره راهداری گدوک این کاروانسرا را تبدیل به پارکینگ و تعویض روغنی کرده است. مونسان گفته است که مقصر این ماجرا ناهماهنگی میان میراث فرهنگی و اداره راهداری است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی همچنین بر تبدیل فیروزکوه به قطب گردشگری و طبیعت‌گردی در همسایگی تهران تاکید کرد و با اشاره به وضعیت تنگه واشی، گفت: با توجه به حضور جمعیت بالا گردشگران در تنگه واشی در زیرساخت‌های منطقه سرمایه‌گذاری لازم انجام نشده بود که اکنون طرح‌های یک سرمایه‌گذار بررسی شده و امید است با اجرای هرچه سریعتر پروژه، تنگه واشی به یکی از قطب‌های مهم گردشگری تبدیل شود.
مرجع: صدای میراث

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.