سرپرست معاونت گردشگری اردبیل:

جذب توریست خارجی در اولویت برنامه‌های گردشگری فرهنگی اردبیل است

جذب توریست خارجی در اولویت برنامه‌های گردشگری فرهنگی اردبیل است
سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: جذب توریست خارجی در اولویت برنامه‌های گردشگری فرهنگی این استان است.
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۳۲
کد مطلب: ۱۵۳۱۸
Share
اسکان نيوز: صغری فرشی، سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح دوشنبه در خصوص برنامه‌های این معاونت در رونق گردشگری فرهنگی، تصریح کرد: با توجه به قابلیت‌های استان اردبیل توجه به جذب توریست خارجی در اولویت برنامه‌های گردشگری فرهنگی و آیینی است.

او اضافه کرد: با توجه به برگزاری آیین‌ها و مراسم گوناگون در ایام محرم و صفر در سطح استان اردبیل که از پیشینه تاریخی برخوردار است،  معرفی این سنت‌ها و آیین‌ها در سطح بین‌المللی می‌تواند جاذبه‌ای برای حضور گردشگران فرهنگی و آیینی در استان باشد.

سرپرست معاونت گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تصریح کرد: از سویی اردبیل به عنوان مهد حکومت صفویه و مجموعه جهانی شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی به عنوان خواستگاه مریدان و ارادتمندان به وی و مکتب تشیع می‌تواند همه ساله پذیرای میهمانان و گردشگران فرهنگی و آیینی از سراسر دنیا باشد.

او اضافه کرد: این ظرفیت تاکنون آن‌چنان که باید مورد توجه قرار نگرفته است و ما سعی داریم با برنامه‌های متنوع برای معرفی این قابلیت در سطح بین‌المللی از سال‌های آینده شاهد حضور گسترده گردشگران فرهنگی از نقاط مختلف دنیا باشیم.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.