یارانه‌های میلیاردی که در جیب قاچاقچیان سوخت سرازیر می‌شود

یارانه‌های میلیاردی که در جیب قاچاقچیان سوخت سرازیر می‌شود
در حالی بیش از سه ماه از ایجاد صف‌های طولانی بنزین در شهرهای سیستان و بلوچستان می‌گذرد که با وجود خلوت شدن مقطعی و چند روزه جایگاه‌ها همچنان این کلافگی و انتظار برای مردم در صف‌ها و سودهای کلان کاذب برای قاچاقچیان در مرزها پابرجاست.
دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: ۱۵۳۲۳
Share
اسکان نيوز: کشف بیش از هفت میلیون لیتر مواد سوختی قاچاق، توقیف بیش از 170 دستگاه کامیون سوخت کش با بارنامه جعلی در سیستان و بلوچستان و سرازیر شدن هزاران کارت سوخت مهاجر به این استان از ابتدا سال‌جاری آماری است که در آخرین نشست کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان اعلام شد.

این آمار موید افزایش سرسام آور قاچاق سرمایه‌های ملی به خارج از کشور است به طوری که به گفته دبیر ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز سیستان و بلوچستان قاچاق فرآورده‌های نفتی در 6 ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل 42 درصد رشد داشته است.

به گفته معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری سیستان و بلوچستان قاچاق روزانه سه تا پنج هزار لیتر سوخت از مرزهای این استان سبب شده است تا بعد از سرازیر شدن کارت‌های سوخت مهاجر به سیستان و بلوچستان اکنون نوبت به هجوم خودروهای وانت بار برای انتقال سوخت قاچاق به این استان برسد به طوری که این موضوع سبب ازدحام و شلوغی در صف‌های تعویض پلاک خودرو شده است.

این ماجرا از ابتدا سالجاری تا کنون یکی از مهمترین معضلات مسئولان در سیستان و بلوچستان است که با وجود چاره‌اندیشی و اقدامات مقطعی و بلندمدت انگیزه فزاینده به قاچاق سوخت کاهش نمی‌یابد و این موضوع هم مردم و هم مسئولان را کلافه کرده است و در این میان تلاش چند روزه برای گفت‌وگو با برخی مسئولان بی‌نتیجه مانده است.

اگر چه به گفته مسئولان استان نوسانات نرخ ارز میل به قاچاق در دیگر استان‌های مرزی کشور را هم افزایش داده اما این در حالی است که در دیگر شهرهای کشور خبری از طولانی شدن صف‌های بنزین و گازوئیل نیست.

نفت گاز یا همان گازوئیل از جمله اقلامی است که در سال‌های گذشته نیز در مرزهای جنوب شرق کشور به پاکستان قاچاق می‌شد اما امسال با بالا رفتن نرخ ارز و کاهش ارزش پول ایران برای اولین بار تمایل به قاچاق بنزین در مرزهای سیستان و بلوچستان ایجاد شد که در نتیجه شاهد طولانی شدن صف‌های بنزین و افزایش قابل توجه تقاضا در جایگاه‌های سوخت هستیم.

اختلاف قیمت خریدوفروش بنزین نیز به اندازه خود جالب و حیرت انگیز است به طوری که در شهرهای این استان هر لیتر بنزین تا چهار هزار تومان توسط دلالان و قاچاقچیان خریداری می‌شود.

علاوه بر بنزین، این شرایط زمینه قاچاق نفت سفید و گازوییل را نیز افزایش داده به طوری که سهمیه 200 لیتری که با قیمت 35 هزار تومان در اختیار خانوارهای سیستان و بلوچستانی قرار می گیرد در بازار سیاه تا 700 هزار تومان از مردم خریداری شده و با چندین برابر این قیمت در مرزها معامله می‌شود.

در کنار هدر رفتن سرمایه‌های ملی، کلافگی و سرگردانی مردم در تامین سوخت از دیگر مشکلاتی است که از چند ماه گذشته در شهرهای سیستان و بلوچستان شاهد آن هستیم. از طرفی به دلیل وضعیت نامناسب اشتغال، حمل سوخت قاچاق در مناطق مرزی این استان به یکی از راه های اصلی امرار معاش بسیاری از مردم تبدیل شده است و در این میان مافیا و سرشاخه‌های اصلی قاچاق از نیاز اقتصادی این مردم سواستفاده می‌کنند.

 خلوت شدن صف‌های بنزین فقط برای چند روز است

یکی از شهروندان زاهدانی اظهار کرد: از ابتدا تابستان تاکنون صف‌های دریافت بنزین طولانی و شلوغ شده به طوری که گاهی این صف‌ها به خیابان‌های مجاور جایگاه‌های سوخت می‌رسید.

حسین ملاشاهی ادامه داد: در طول این مدت گاهی پمپ‌های بنزین خلوت می‌شد اما بعد از گذشت چند روز مجددا این وضعیت به حالت قبل بازمی‌گشت.

وی ادامه داد: هر گاه حضور نیروی انتظامی در جایگاه‌های سوخت افزایش می‌یابد این معضل برطرف شده اما بعد از پایان نظارت‌ها دوباره صف‌های طولانی ایجاد می‌شود.

این شهروند تصریح کرد: وقتی دلیل خلوتی چند روزه و شلوغی مجدد صف‌های بنزین را از جایگاه داران و یا بنزین فروشان آزاد جویا می‌شویم بسته و باز شدن مرز را علت اصلی این موضوع می‌دانند. به گفته آنان گاهی کشور پاکستان اقدام به بستن مرزهایش می‌کند که توقف خریدوفروش سوخت در مرز موجب خلوتی صف‌های بنزین در شهرهای استان می‌شود چرا که دلالان در این مدت از مردم بنزین نمی‌خرند.

وی خاطر نشان کرد: برای مردم استان جا سئوال است که وقتی دولت به مناسبت‌های خاص مانند اعیاد و یا مراسم مذهبی به راحتی می‌تواند با بستن چند روزه مرز از فعالیت قاچاقچیان جلوگیری کند، چرا در دیگر ایام سال این اتفاق نمی‌افتد؟

محمود شه بخش یکی دیگر از شهروندان استان گفت: نیاز کشور همسایه به موادسوختی و قیمت بالا آن در مرز همواره مردم را به سمت قاچاق سوخت سوق می‌دهد و در واقع چه بخواهیم چه نخواهیم سوخت از کشور قاچاق می‌شود اما این‌که چرا دولت راهکار و تدابیر مناسبی برای اینکار نمی‌اندیشد خیلی عجیب است.

وی افزود: کشور افغانستان از هر کالای وارداتی فرقی نمی‌کند قاچاق یا قانونی؛ عوارض دریافت می‌کند و اتباع افغان نیز خود را موظف می‌دانند که عوارض را پرداخت و سوخت یا کالاهای دیگر را به داخل کشورشان انتقال دهند که از این راه درآمد زیادی نصیب دولت می‌شود.

این شهروند سیستانی ادامه داد: روزانه میلیون‌ها و حتی میلیاردها تومان سوخت و سایر کالاها قاچاق می‌شود اگر دولت اجازه دهد همین کالاها از کانال مشخصی بدون محدودیت عبور کنند هم عوارض نصیب دولت شده و هم مردم مرزنشین مشغول بکار می‌شوند.

شه بخش گفت: هم‌اینک تمامی این پول‌ها به جیب مافیا سوخت و قاچاقچیان عمده سرازیر می‌شود و بسیار از مردم تحت عنوان بدوکی برای آنان مزدوری و کارگری می‌کنند.

مردم از ناچاری بنزین آزاد خریداری می‌کنند

یکی از شهروندان ساکن در شهر خاش اظهار  کرد: با توجه به مشکلات ارزی در کشور و سود بالا ناشی از فروش سوخت در مرزها بازار فروش سوخت در شهرستان مرزی خاش داغ شده است.

محمد جمشیدزهی ادامه داد: گاهی قیمت یک گالن 20 لیتری بنزین بین 60 تا 100 هزار تومان در گردش می‌شود و مردم عادی به دلیل طولانی بودن صف‌ها مجبور به خرید سوخت لیتری هزار تومان با چند برابر قیمت واقعی به صورت آزاد هستند.

وی افزود: در ماه‌های اخیر مقابل جایگاه‌های سوخت داخل شهر خاش و همچنین مسیرهای بین راهی صف‌های بسیار طولانی و چند کیلومتری تشکیل می‌شد که وقت مردم تلف و هزینه‌های فراوانی از این بابت به شهروندان تحمیل شده است.

اما رئیس اداره صنعت و معدن و تجارت شهرستان خاش که مدعی است هم اینک مشکلی در تامین سوخت این شهرستان وجود ندارد، اظهار کرد: در روزها و ماه‌های اخیر مردم و مسئولان لحظات پر التهابی را سپری کردند.

مهدی اسماعیلی افزود: در نشست‌های مختلف برای انجام بازرسی‌های مستمر تصمیم‌گیری و با همکاری فرمانداری، نیروهای نظامی، امنیتی و انتظامی، شرکت نفت، اداره صنعت، معدن و تجارت، تعزیرات حکومتی و حوزه قضایی تدابیر ارزشمندی برای مقابله با معضل صف‌های طولانی بنزین اندیشیده شد.

وی خاطر نشان کرد: همچنین روزانه حدود 400 هزار لیتر سوخت در جایگاه‌های سوختی خاش توزیع می‌شود که در تامین و ذخیره‌سازی این مواد سوختی در این شهرستان مشکلی وجود ندارد.

چرا جوانان در مناطق مرزی جان خود را به خطر می‌اندازند؟

یکی از شهروندان سراوانی نیز  اظهار دکرد: سراوان یکی از شهرهایی است که بالاترین آمار فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را دارد اما با توجه به نبود زیرساخت‌های اشتغال مانند کارخانه‌ها و دیگر مشاغل مناسب در بازار بسیاری از جوانان برای تامین معاش زندگی به شغل‌های کاذب بویژه قاچاق سوخت روی می‌آورند، بیشتر آنان با خرید یک خودرو اقدام به قاچاق سوخت می‌کنند.

محسن بلوچ‌زهی افزود: در صورت فراهم شدن امکانات رفاهی توسط دولت و ایجاد شغل در منطقه که افراد بتوانند مخارج خود را تامین کنند هیچگاه جوانان منطقه جان خود را برای قاچاق سوخت به خطر نمی‌اندازند.

وی ادامه داد: تردد خودروهای سوخت کش در شهرستان سراوان با سرعت بالا و استفاده رانندگان از مواد دودزا برای فرار از دست ماموران انتظامی همواره سبب بروز حوادث جاده‌ای زیادی می شود.

این شهروند افزود: با توجه به این‌که بسیاری از مدارس سراوان در مسیر این سوخت‌کش‌ها قرار دارد جان بسیاری از دانش آموزان در خطر است که این موضوع می‌طلبد تا چاره‌ای در این زمینه اندیشیده شود.

ایجاد وقفه هفت ماهه در اجرا طرح کدینگ کارت‌های سوخت

یکی دیگر از شهروندان سراوانی  اظهار کرد: باز شدن بازارچه‌های مرزی به صورت رسمی و داد و ستد مردم منطقه به صورت قانونی باعث کاهش قاچاق سوخت در مناطق مرزی می‌شود.

مسعود حسین بر دلیل افزایش قاچاق سوخت در منطقه را نرخ بالای بیکاری، رشد فزاینده فقر و افزایش تورم و قیمت‌ها دانست.

به ادعا این شهروند سراوانی انسداد مرزهای رسمی و انحصار آن توسط نهادها و اقشار خاصی از جامعه باعث نارسایی‌های موجود شده است.

عیسی محمدی یکی دیگر از شهروندان سراوانی با ابراز گلایه از عدم صحیح اجرا طرح کدینگ کارت‌های سوخت در این شهرستان، گفت: از حدود یکسال پیش خودروی شخصی ام را خریداری کرده و بارها برای کدینگ کارت سوخت آن اقدام کرده ام اما متاسفانه تاکنون کارت سوخت کدینگ نشده است.

این شهروند ادامه داد: جایگاه داران نیز از دادن کارت جایگاه خودداری می‌کنند و آن‌ها را فقط در اختیار قشری خاص و همچنین سوخت کشان قرار می‌دهند.

وی با بیان این‌که در جایگاه‌های سوخت روزانه فقط ده لیتر بنزین به ما می‌دهند، ادامه داد: برای گرفتن همین میزان بنزین هم باید ساعت‌ها منتظر باشیم و روزمان را درصف بنزین سپری کنیم.

طی 130 کیلومتر راه برای دریافت 10 لیتر بنزین

یکی از شهروندان گُشت سراوان نیز گفت: از آن‌جایی که در شهر گشت جایگاه سوخت وجود ندارد بارها برای کدینگ کارت سوخت خود به سراوان رفته‌ام اما تاکنون کارت سوخت خودروی بنده کدینگ نشده و هر روز باید حدود 130 کیلومتر راه رفت و برگشت در مسیر گشت- سراوان را برای سوخت‌گیری طی کنم.

رستم شاکرزهی ادامه داد: این در حالی است که جایگاه داران 10 لیتر بیشتر در اختیارمان قرار نمی‌دهند و این میزان سوخت در همین مسیر استفاده می‌شود.

وی گفت: انتظار داریم مسئولان هرچه سریع‌تر برای کدینگ کارت‌های سوخت اقدام کنند و مردم را ازسرگردانی نجات بدهند.

فرماندار شهرستان سراوان نیز درباره این مشکل اظهار کرد: افزایش تردد خودروهای قاچاق سوخت که از سایر شهرستان‌ها به سراوان وارد می‌شوند مشکلاتی را برای شهروندان ایجاد کرده است.

درویش نارویی افزود: قاچاق سوخت از مشاغل کاذب و سود آور است که باعث شده حتی جوانان تحصیل کرده به این سمت رو آورند و موجب شده تا تبعات سنگینی در جامعه به همراه داشته باشد.

وی ادامه داد:‌ اجرا طرح کدینگ در سراوان طرح موفقی بود که توانست نسبت به دیگر شهرهای استان از صف‌های طویل در جایگاه‌های سوخت جلوگیری کند اما از ابتدای سال 97 تاکنون خودروهای سراوان کدینگ نشده‌اند که این موضوع موجب نارضایتی شهروندان شده است.

فرماندار سراوان تصریح کرد: انتظار می‌رود با همکاری و انجام تعهدات شرکت پخش فرآورده‌های نفتی هرچه سریع‌تر این مشکل حل شود و رفاه شهروندان را به همراه داشته باشد.

کلافگی مسافران در صف‌های طولانی بنزین در چابهار

شماری از شهروندان چابهاری نیز  از وجود صفهای طولانی در مقابل جایگاه‌های سوخت انتقاد کردند.

احمد جدگال در این باره گفت: متاسفانه در شهر چابهار فقط 2 پمپ بنزین وجود دارد که هیچگاه پاسخگو هزاران خودروی موجود در این شهر نیست.

وی افزود: برای چند لیتر بنزین باید بیش از 2 تا سه ساعت در صف‌ها منتظر ماند یا این‌که هر گالن 20 لیتری را در بازار آزاد بین 60 تا 70 هزار تومان خرید.

محمدرضا اکبری یکی از مسافران نیز اظهار کرد: فکر نمی کردم در شهر توریستی چابهار با این همه نام و آوازه برای سوختگیری باید چند ساعت وقت صرف کرد و با این اتلاف وقت نتوان از جاذبه های دیدنی آن بازدید کرد.

ضعف نظارت کاملا مشهود است

معاون هماهنگی امور عمرانی فرمانداری چابهار نیز از کمبود جایگاه‌ها و مواد سوختی به ویژه بنزین در شهر گردشگری و تجاری چابهار انتقاد کرد و خواستار پاسخگویی مسئولان شرکت نفت شد.

عادل عفتی افزود: جای تاسف است که مردم و به ویژه گردشگران ساعت‌ها در صف‌های تحویل سوخت وقتشان هدر رود و یا مجبور شوند با چند برابر قیمت بنزین تهیه کنند.

وی گفت: در بازدید از جایگاه‌های سوخت ضعف نظارت کاملا مشهود است و جایگاه‌های موجود سطح شهرستان و مناطق بخش مرکزی، پلان و دشتیاری نیز بصورت شبانه روزی سوخت توزیع نمی‌کنند.

معاون فرماندار چابهار معیوب بودن تلمبه‌ها و نازل‌های بنزین، فعال نبودن تمامی نازل‌های سوخت و نبود کارت آزاد سوخت در جایگاه‌ها را مشکل بزرگ سوخت در چابهار عنوان کرد و گفت: در طول چند سال اخیر کسی به فکر حل این مشکلات نبوده است.

 2 جایگاه سوخت برای 160 هزار نفر

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار نیز در این باره  اظهار کرد: شهرستان ساحلی چابهار با جذابیت‌های توریستی، تجاری و اقتصادی و جمعیت حدود 160 هزار نفری فقط 2 جایگاه سوخت دارد و در چند ماه اخیر شاهد صف‌های چند کیلومتری بنزین هستیم.

معین‌الدین سعیدی از رسانه‌های مختلف به ویژه صداوسیما، نشریات، خبرگزاری‌ها و فعالان شبکه‌های اجتماعی انتقاد و تصریح کرد: چرا صف‌های کیلومتری سوخت در چابهار به صورت خبر و گزارش تصویری منتشر نمی‌شود و همیشه مشکلات این منطقه محروم از کشور سانسور می‌شود.

وی ادامه داد: جا تعجب است که جایگاه‌های سوخت مرکز شهرستان چابهار مناسب با جمعیت و موقعیت استراتژیک آن پیش‌بینی نشده است و تاکنون هیچ اراده‌ای هم برای حل مشکل سوخت و افزایش جایگاه‌ها وجود نداشته و ندارد.

رئیس شورای اسلامی چابهار افزود: مسئولان چگونه مدیریت می‌کنند که یک شهر توریستی با جمعیت بالا، تردد خودروهای مسافری و حضور سالانه 300 تا 400 هزار گردشگر فقط 2 جایگاه سوخت داشته باشد.

وی ساخت و راه‌اندازی حداقل چهار جایگاه جدید سوخت در شهر چابهار را خواستار شد و خاطرنشان کرد: نباید وقت گردشگران در صف های کیلومتری بنزین تلف شود.

رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار ادامه داد: در نقاط روستایی و نوار ساحلی نیز به شدت با کمبود تعداد جایگاه سوخت مواجه هستیم و حداقل 10 تا 12 جایگاه جدید سوخت باید احداث شود تا مردم بیش از این نگران سوختگیری نباشند و چندین ساعت انتظار برای سوختگیری اعصاب و روان آن‌ها را بهم نریزد.

سعیدی با بیان این‌که برخی از خدمات نظیر آبرسانی، برق رسانی، احداث جاده و تلفن اینترنت نیاز به اعتبارات دولتی دارد، خاطرنشان کرد: احداث جایگاه سوخت با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود و نیاز است در زمینه صدور مجوز برای احداث حداقل 12 تا 15 جایگاه جدید سوخت در سطح مناطق شهری و روستایی چابهار تسریع شود.

وی گفت: چابهار از نظر همه امکانات موجود برای رفاه حال مردم در تمام ارگان‌های دولتی وخصوصی از محروم‌ترین مناطق کشور است و سال‌ها طول می کشد تا نظیر سایر مناطق کشور توسعه پیدا کند.

به منظور دریافت پاسخ در خصوص مشکلات کمبود سوخت و وجود صف‌های کیلومتری بنزین بارها با روابط عمومی و مدیران شرکت‌های پخش فرآورده‌های نفتی منطقه زاهدان و چابهار تماس گرفتیم اما موفق به انجام مصاحبه نشدیم.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.