رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان:

معضل کارتن خوابی به دلیل نبود سیاست‌گذاری مناسب ادامه دارد

معضل کارتن خوابی به دلیل نبود سیاست‌گذاری مناسب ادامه دارد
رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان گفت: نبود سیاست‌گذاری مناسب از اصلی‌ترین دلایلی است که موجب رفع نشدن معضل کارتن خوابی و مشکلات کارتن‌خواب‌ها در کشور واصفهان شده است.
يکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۳۲
کد مطلب: ۱۵۶۳۸
Share
اسکان نيوز: مسعود مهدویان‌فر، رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به این‌که مشکل کارتن‌خواب‌ها همیشه وجود داشته است، اظهار کرد: در زمینه رفع مشکلات کارتن خوابی در اصفهان دچار فقدان سیاست‌گذاری هستیم به نوعی که نهادهای مسئول، مسائل و مشکلات را به یکدیگر می‌سپارند و کاری پیش نمی‌رود.

وی ادامه داد: در دهه ۸۰ مصوبه ای را تحت عنوان ساماندهی کارتن‌خواب‌ها، معتادان و متکدیان در شورای عالی اداری مصوب کردند که توسط رییس جمهور ابلاغ شد و در این آیین‌نامه ۱۳ دستگاه مکلف شدند که  در راستا کمک‌رسانی به بی‌خانمان‌ها حمایت‌های خود را اعمال کنند.

رئیس اداره اجتماعی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با بیان این‌که الزامات بعدی برای اجرایی شدن این مصوبه صورت نگرفت، گفت: متاسفانه این مصوبه اجرایی نشد و برخی از سازمان‌ها همکاری‌های لازم را انجام ندادند.

وی  در ارتباط با نحوه کمک‌های مردمی در ارتباط با رفع مشکلات کارتن‌خواب‌ها، گفت: کمک‌های مستقیم  مردمی هیچوقت مدنظر نبوده است  بلکه  فرهنگ‌سازی در ارتباط  با مواجهه مردم با کارتن‌خواب‌ها بسیار مهم  است.

مهدویان با بیان این‌که البته مردم و خیرین می‌توانند کمک‌های خود را به سازمان‌ها و مددکاران ارائه دهند، ابراز کرد: در اصل مشکل اساسی ما کمک مردمی نیست بلکه فعالیت‌های اجتماعی سازمان‌ها است که خیلی از آن‌ها  در این زمینه فعال نیستند. 

وی با اشاره به این‌که به دلیل فقدان سیاست‌گذاری مناسب برخی از سازمان‌ها در زمینه کمک‌رسانی به کارتن خواب‌ها کوتاهی کرده‌اند، گفت:‌ کمیته امداد، دانشگاه علوم پزشکی و نیروی انتظامی سازمان‌هایی هستند که باید در زمینه حمایت از کارتن خواب‌ها اقداماتی انجام دهند اما تاکنون در این زمینه کوتاهی کرده‌اند.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.