پشت‌پرده معافیت بندرچابهار ازتحریم‌ها/ رقابت چین و آمریکا در منطقه

پشت‌پرده معافیت بندرچابهار ازتحریم‌ها/ رقابت چین و آمریکا در منطقه
معاون بندری سازمان بنادر درباره پشت پرده مستثنا شدن بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا، گفت: رقابت سه جانبه «چین و آمریکا»، «چین و هند» و «هند و پاکستان» عامل استثناء شدن چابهار از تحریم‌ها است.
سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۴۳
کد مطلب: ۱۵۶۹۳
Share
اسکان نيوز: آخرین مرحله از تحریم‌های ظالمانه آمریکا علیه ایران با دستور ترامپ ۱۳ آبان ماه اجرا شد که در این مرحله از تحریم‌ها، بخش‌های حمل و نقل به ویژه حمل و نقل هوایی و دریایی ایران از جمله ناوگان دو شرکت کشتیرانی و ملی نفتکش جمهوری اسلامی ایران تحت تحریم های آمریکا قرار گرفتند.

اگرچه در این دوره از تحریم‌ها بر خلاف دوره‌های گذشته، اتحادیه اروپا و سایر کشورها با آمریکا همراه نیستند، اما آمریکایی‌ها در بخش حمل‌ونقل دریایی اعلام کرده‌اند آن دسته از شرکت‌های بزرگ کشتیرانی دنیا و خطوط لاینری که با آمریکا تبادل تجاری دارند، اگر به بنادر ایران سفر کنند، حق پهلوگیری در بنادر آمریکا را نخواهند داشت.

با توجه به این‌که حجم مبادلات شرکت‌های کشتیرانی لاینری با آمریکا چندین برابر ایران است، سفر رسمی این لاینرها به بنادر ایران، ریسک بالایی برای آن‌ها در برخواهد داشت.

البته همان‌گونه که محمد راستاد، مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفته است، هیچ یک از بنادر ایران تحریم نیستند ولی خطوطی کشتیرانی که کشتی‌های‌شان به بنادر ایران بیایند، از ادامه حضور در مبادلات با آمریکا منع می‌شوند.

با این حال آمریکایی‌ها در آخرین مرحله از اعمال تحریم‌‌ها، چند کشور را از بخش‌هایی از تحریم‌های ایران معاف کرده‌اند که در بخش نفت و انرژی، معافیت ۸ کشور از تحریم خرید نفت ایران و مستثنی شدن هند و افغانستان از حضور در بندر چابهار در بخش حمل‌ونقل دریایی ایران است.

کارشناسان گمانه‌های مختلفی در خصوص علت واقعی و پشت پرده معاف شدن هند و افعانستان از حضور در بندر چابهار مطرح کرده‌اند. هر چند که آمریکایی‌ها علت این تصمیم را در رسانه‌های خود، ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان بیان کرده‌اند اما در پشت پرده این اعلام رسمی، یک سری دلایل دیگر سیاسی ـ اقتصادی در راستا منافع آمریکا وجود دارد که از جمله آن، رقابت آمریکا با چین در حوزه حمل‌ونقل بندری جنوب آسیاست.

در حال حاضر چینی‌ها سرمایه‌گذاری سنگین ۴۶ میلیارد دلاری در بندر گواتر پاکستان داشته و این بندر را برای ۴۳ سال از پاکستانی‌ها اجاره کرده‌اند. این میزان سرمایه‌گذاری می‌تواند منافع هندی‌ها از یک سو و آمریکایی‌ها از سوی دیگر در این منطقه حساس از آسیا را به مخاطره بیندازد. همین موضوع می‌تواند انگیزه بالایی برای مستثنا شدن بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا باشد.

معاون بندری سازمان بنادر: اپراتور هندی تابع مقررات ایران خواهد بود

محمدعلی حسن‌زاده درباره علت پشت پرده معاف شدن بندر چابهار از تحریم‌های اخیر آمریکایی‌ها علیه حمل‌ونقل دریایی ایران، اظهار کرد: بر اساس آن‌چه آمریکایی‌ها رسما اعلام کرده‌اند، علت معافیت بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا، ارسال کمک‌های بشردوستانه به افغانستان بوده است.

وی ادامه داد: بخش زیادی از کمک‌های انسان دوستانه که به دست افغان‌ها رسیده از مسیر هند بوده است. گندم و حبوباتی که از طریق بندر چابهار به افغانستان ترانزیت می‌شود از سوی هندی‌ها ارسال شده است.

معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که آمریکایی‌ها مستقیما اعلام نمی‌کنند که به خاطر رقابت با چین یا تضعیف پاکستان، بندر چابهار از تحریم‌های آمریکا معاف شده، گفت: اما از منظر کارشناسی آن‌چه صراحتا از سوی آمریکایی‌ها اعلام می‌شود با علت پشت پرده، متفاوت است.

وی تصریح کرد: کارشناسان مطالعات راهبردی داخلی و خارجی معتقدند علت اعطا این معافیت این است که آمریکایی‌ها می‌خواهند با معاف کردن بندر چابهار، از تقابل چین و هند، هند و پاکستان و چین و آمریکا سود ببرند.

حسن‌زاده با بیان این‌که معاف شدن چابهار از تحریم‌ها هر چقدر هم میزان اثرگذاری آن برای کنترل چینی‌ها از سوی آمریکا کم باشد، نوعی تقابل آمریکا با چین به حساب می‌آید، یادآور شد: از سوی دیگر چینی‌ها با هندی‌ها و نیز هند با پاکستان رقابت دیرینه‌ای دارد ضمن این‌که آمریکایی‌ها علاقه‌مند هستند فاصله اقتصادی چین با آمریکا در حجم قابل ملاحظه‌ای حفظ بشود.

وی در پاسخ به این پرسش که عامل رایزنی با آمریکایی‌ها برای معاف کردن چابهار از تحریم‌ها، هند بوده یا افغانستان، گفت: هر دو کشور گفت‌وگوهایی با مقامات آمریکایی برای مستثنی کردن چابهار برقرار کرده بودند. البته این موضوع نیز به طور رسمی اعلام نشده و مانند معافیت بخش نفتی ایران از تحریم ها برای ۸ کشور، رایزنی‌های معافیت بندر چابهار نیز غیررسمی بوده است.

معاون امور بندری و مناطق ویژه اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در پاسخ به این پرسش که با توجه به آغاز فعالیت اپراتور هندی بندر چابهار در آینده نزدیک، آیا احتمال می‌رود معاف شدن بندر چابهار با هدف اعمال نفوذ آمریکایی‌ها در خصوص نوع کالاهای وارداتی و صادراتی به ایران و تنگ تر کردن حلقه تحریم‌های جدید باشد؟، تاکید کرد: به هیچ عنوان چنین احتمالی وجود ندارد و ما بجز کالاهایی که به عنوان کالای ممنوعه در قانون یا بخشنامه‌ها تصریح شده و تجارت آن‌ها قاچاق محسوب می‌شود، اجازه ورود و خروج سایر کالاها را صادر خواهیم کرد. این موضوع ارتباطی با اپراتور بندر ندارد و هر شرکت دیگری اعم از داخلی یا خارجی اپراتوری بندر چابهار را بر عهده بگیرد تابع قوانین و مقررات ایران خواهد بود و اداره بنادر ایرانی هیچ ارتباطی به اپراتور هندی یا کشور هند یا آمریکا ندارد.
 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.