هشدار مدیر "کمپین مخالفان انتقال آب خزر به کویر" به رییس جمهور

خنجر به قلب تپنده‌ محیط ‌زیست ایران با چه بهایی؟! / با انتقال آب خزر، ایران نابود خواهد شد

خنجر به قلب تپنده‌ محیط ‌زیست ایران با چه بهایی؟! / با انتقال آب خزر، ایران نابود خواهد شد
به دنبال اعلام موافقت حسن روحانی رییس جمهور با "طرح انتقال آب خزر به کویر" در سفر روز گذشته اش به استان سمنان، دکتر خدیجه گلین مقدم مدیر "کمپین مخالفان انتقال آب خزر به کویر" با ارسال یک نامه سرگشاده به حسن روحانی رییس جمهور، نسبت به آسیب های جدی موافقت دولت با این طرح انتقال، هشدار داد.
چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۴۰
کد مطلب: ۱۶۰۳۳
Share
اسکان نيوز: گلین مقدم در این نامه با بیان اینکه این خبر دردناک و فاجعه‌آفرین شوک عجیبی را به جامعه و مردم شمال ایران وارد کرده است به روحانی نوشت:« امروز این سوال مطرح است که جنابعالی که دولت خود را دولت "تدبیر"و "امید" و "محیط زیستی" عنوان کرده بودید چگونه توانستید به دریاچه خزر که قلب تپنده‌ و نگین محیط ‌زیست ایران است خنجر بزنید و ملتی را ناامید کنید؟ امروز این سوال مطرح است که آیا حضرتعالی رییس جمهور ایران هستید یا "فقط" رئیس جمهور "سمنان" و می‌خواهید با آب اندک و شور یک دریاچه‌ بی دست و پا، چه‌ کار مهمی در کویر شور سمنان انجام بدهید که همه را ناامید کرده‌اید!؟ خود بهتر می‌دانید که خزر آبی ندارد تا منتقل شود.»

مدیر "کمپین مخالفان انتقال آب خزر به کویر" در ادامه خطاب به روحانی گفته است:« بی‌تردید از این به بعد هر اتفاق بدی در خصوص انتقال آب خزر به کویر رخ دهد، به نام جنابعالی تمام خواهد شد. همچنین اگر حرفتان را پس نگیرید و در آینده فجایع زیست‌محیطی رخ بدهد- که می دهد- از نام حضرتعالی در صدر صفحات تاریخ به بدی یاد خواهد شد. بی‌گمان فردای تاریخ در خصوص شما خواهد نوشت « رییس‌جمهوری که قرار بود رئیس‌جمهور همه‌ مردم ایران باشد، اما فقط رئیس جمهور سمنان شد!»

متن کامل این نامه به شرح زیر است:
 
« به نام خدا
 
ریاست محترم جمهوری جناب آقای دکتر حسن روحانی
با سلام و احترام
 
 سفر استانی جنابعالی به سمنان امروز سه شنبه ۱۳۹۷/۹/۱۳ بسیار "بی‌خیر و برکت" برای کشور بوده است. خبر تایید "انتقال آب خزر به کویر" در سفر حضرتعالی به "زادگاهتان" برای مردم ایران غیر قابل باور و برای مردم شمال ایران غیرقابل پذیرش‌است.
 
 این خبر دردناک و فاجعه‌آفرین شوک عجیبی را به جامعه و مردم شمال ایران وارد کرده است. امروز این سوال مطرح است که جنابعالی که دولت خود را دولت "تدبیر"و "امید" و "محیط زیستی" عنوان کرده بودید چگونه توانستید به دریاچه خزر که قلب تپنده‌ و نگین محیط‌زیست ایران است خنجر بزنید و ملتی را ناامید کنید؟
 
امروز این سوال مطرح است که آیا حضرتعالی رییس جمهور ایران هستید یا "فقط" رئیس جمهور "سمنان"؟ می‌خواهید با آب اندک و شور یک دریاچه‌‌ی بی دست و پا، چه‌ کار مهمی در کویر شور سمنان انجام بدهید که همه را ناامید کرده‌اید!؟ خود بهتر می‌دانید که خزر آبی ندارد تا منتقل شود. نکند دلتان را به ولگای روسیه خوش کرده‌اید؟ دشمن مخوفی که همواره در پی "فریب" ایران بوده تا بتواند "امتیاز" بگیرد. (بحث کنوانسیون خزر بماند برای بعد) می‌خواهید صنایع "آب‌بَر" احداث کنید؟ بروید در کنار دریاهای جنوب. می‌خواهید کشاورزی راه بیندازید؟ بروید شمال ایران. می‌خواهید سمنان را پایتخت سیاسی کشور بکنید؟ که چه بشود و چگونه؟

آیا مردم  استان‌های گیلان، مازندران، گلستان و حتی اردبیل که بیش از ده میلیون نفر هستند به اندازه نیم‌ میلیون مردمِ استان سمنان برایتان ارزشمند نبودند که می‌خواهید یک دریا و میلیون ها نفر جمعیت و میلیاردها تُن خاک طلایی، میلیاردها درخت هیرکانی و به طور کلی زیست‌بوم خزر و اطراف آن را قربانی آنان کنید؟ مگر خون "شما سمنانی‌ها" از خون مردم مظلومِ شمال ایران رنگین‌تر است که در چهار دوره ریاست جمهوری دست از سر کاسپین بر نمی‌دارید؟
 
 ما کشور را به راحتی حفظ نکرده ایم که بخواهید به راحتی آن را به خطر بیندازید. شما که خود تمام سال‌ها در "شورای امنیت ملی کشور" بوده‌اید و هستید، دیگر چرا؟ چگونه از کنار فریاد مطالبه‌گرانه‌ به حق میلیون‌ها ایرانی از شمال تا جنوب، از شرق تا غرب مبنی بر عدم انتقال آب خزر به کویر گذشتید و "ضد ‌محیط ‌زیست‌ترین" و "فاجعه‌بارترین" طرح کشور را به نام خود در تاریخ ثبت کردید؟
 
مگر نمی‌دانید شمال ایران تنها گذرگاه شادی‌آفرین همه ایرانیان است؟ مگر نمی‌دانید کویرِ سمنان با آب اندکِ خزر آباد نمی‌شود؟ چرا می‌خواهید کویرِ سمنان را برای مردم شمال به ارمغان بیاورید؟ مگر مردم شمال ایران چه گناهی کردند که باید جورِ ستمِ سوء‌مدیریتِ آب، در سمنان را بکشند؟ مگر مردم شمال ایران چه گناهی کرده‌اند که باید این همه دشمنی‌های آشکار با محیط ‌زیست را تحمل کنند؟

‌ کاری نکنید که اسیر خشم ببرهای مازندران و پلنگ های گلستان و شیران گیلان شوید. در کشور سوئیس اگر بخواهند یک مهاجر را در کشورشان مقیم کنند، رفراندوم برگزار می‌کنند. آنگاه چگونه ممکن است وقتی که می‌خواهید آب یک دریاچه‌ محصور در خشکی‌ها را که هم اکنون هزارویک مشکل دارد به کویر انتقال بدهید رفراندومی برگزار نمی‌کنید که هیچ، حتی یک مشورت هم نمی‌کنید و به هشدارهای متخصصان نیز توجهی نکرده اید!
 
 همین بود حقوق شهروندی که آز آن سخن می‌گفتید؟ این چه نوع حکمرانی است که در پیش گرفته اید؟ بدانید که جناب عالی با تایید انتقال آب خزر به کویر، مردم مظلوم شمال ایران را خلع سلاح کرده‌اید. اما این را هم بدانید که نمایندگان مردم در مجلس ساکت نخواهند نشست و نخواهند گذاشت که چنین طرح "ننگین و غیرکارشناسی" شروع و به سرانجام برسد.

بی‌تردید از این به بعد هر اتفاق بدی در خصوص انتقال آب خزر به کویر  رخ دهد، به نام جنابعالی تمام خواهد شد. همچنین اگر حرفتان را پس نگیرید و در آینده فجایع زیست‌محیطی رخ بدهد از نام حضرتعالی در صدر صفحات تاریخ به بدی یاد خواهد شد. بی‌گمان فردای تاریخ در خصوص شما خواهد نوشت رییس‌جمهوری که قرار بود رئیس‌جمهور همه‌ی ایران باشد، اما فقط رئیس جمهور سمنان شد.
 
با این روند "دیگر امیدی به آبادی ایران نیست" شما یک کشور را نا امید کرده‌اید.
 
دکتر خدیجه گلین‌مقدم
مدیر "کمپین مخالفین انتقال آب خزر به کویر"
۱۳۹۷/۹/۱۳
 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.