ممنوعیت شکایت از رسانه‌ها در مازندران

استاندار جدید مازندران در نخستین هفته آغاز فعالیت رسمی خود در استانداری، با ارسال دستورالعملی برای تمامی دستگاه‌های اجرایی، شکایت علیه رسانه‌ها را برای این دستگاه‌ها ممنوع کرد.
دوشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۵۰
کد مطلب: ۱۶۱۶۱
Share
اسکان نيوز:  «احمد حسین زادگان» در این دستورالعمل همچنین از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان خواست تا چنانچه شکایتی از رسانه‌ها در محاکم قضایی دارند، پس بگیرند.
 
نماینده عالی دولت در مازندران با تأکید بر اینکه نقد عملکرد دستگاه‌ها و انتقاد از مدیران حق رسانه‌ها به‌عنوان نمایندگان افکار عمومی است، تصریح کرد: نقد و انتقاد لازمه اصلاح امور و توسعه است. حسین زادگان از رسانه‌ها به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد و تأکید کرد: فضای انتقاد و نظارت بر عملکرد دستگاه‌های اجرایی باید برای این رکن آزاد باشد تا شفافیت در امور محقق شود.  مدیران دستگاه‌های اجرایی حتی اگر نقدی غیرمنصفانه باشد، نباید دست به شکایت علیه رسانه بزنند، تنها تهمت، افترا یا توهین کردن برای مدیران حق پیگیری قضایی ایجاد می‌کند.

وی شعار منتخب خود برای دوره فعالیت در استانداری را «امید اجتماعی، اعتدال سیاسی و تدبیر اقتصادی» اعلام کرد و از رسانه‌ها خواست تا برای تحقق این شعار یاریگر مجموعه مدیریتی استان باشند. استاندار جدید مازندران همچنین با راه‌اندازی نظام انتقادات و پیشنهادات خواهان مشارکت کارکنان دستگاه‌های دولتی و تشکل‌های مردمی و تک تک شهروندان در ارائه راهکار برای تحرک بخشی به فعالیت دستگاه‌های اجرایی شد. کارکنان دستگاه‌های دولتی و تشکل‌های مردم نهاد و شهروندان برای ارائه پیشنهادات و انتقادات خود می‌توانند با مراجعه به سایت استانداری مازندران به نشانی http://www.ostan-mz.ir و انتخاب گزینه ارتباط مستقیم با استاندار، به‌صورت مستقیم نظرات خود را با استاندار در میان بگذارند.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.