بررسی پیشینه تاریخی پایتخت در کارگاه "داستان تهران"

بررسی پیشینه تاریخی پایتخت در کارگاه "داستان تهران"
کارگاه داستان تهران با هدف بررسی پیشینه تاریخی پایتخت امروز ایران، با حضور علی کرم همدانی برگزار می‌شود.
سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب: ۱۶۳۷۸
Share
اسکان نيوز: در این کارگاه تاریخ تهران از اولین نشانه‌ها و منابع تا به امروز، گسترش کالبدی تهران در دوران مختلف، و نقش آن در رویدادهای تاریخی ایران مورد بررسی قرار می‌گیرد.
 
در کارگاه سه جلسه‌ای "داستان تهران: از باغ روستا تا کلانشهر"، تاریخ تهران از نخستین نشانه‌ها تا به امروز و دانسته‌های باستان‌شناسی و منابع مکتوب تا مراحل گسترش و تبدیل شدن تهران به کلان‌شهری که امروز در آن زندگی می‌کنیم، مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کارگاه داستان تهران با حضور دکتر علی کرم همدانی، سرپرست دانشنامه تهران بزرگ و عضو شورای عالی علمی مرکز دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی برگزار می‌شود.

بر اساس این گزارش، دکتر علی کرم همدانی، فارغ‌التحصیل رشته تاریخ از دانشگاه شهید بهشتی و عضو شورای عالی علمی مرکز دایرة‌المعارف بزرگ اسلامی است. او در بیش از ۱۵ سال گذشته تألیف و سرپرستی پروژه‌های تهران‌شناسی و ایران‌شناسیِ پرشماری را با رویکرد جغرافیای تاریخی، برای مرکز دایرة‌المعارف و سازمان‌های دیگر به انجام رسانده است. مجموعه‌ هشت‌جلدی "دانشنامه تهران بزرگ" که تاکنون دو جلد مربوط به شمیران از آن منتشر شده، از نمونه آثاری است که به سرپرستی و ویراستاری دکتر همدانی در حال تولید است. این مجموعه به عنوان کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۹۳ انتخاب شد.

کارگاه سه جلسه‌ای "داستان تهران: از باغ روستا تا کلانشهر"، دی ماه سال جاری در گروه مشق ترجمان واقع در خیابان مطهری، خیابان اورامان برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان به شرکت در این کارگاه می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام  روزهای شنبه تا چهارشنبه، از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۶:۳۰ با تلفن ۸۸۳۲۳۴۸۳ گروه مشق ترجمان تماس حاصل نمایند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.