بنابر ابلاغ جدید آخوندی، وزیر راه و شهرسازی:

ورود کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور به انتخابات نظام مهندسی جایز نیست! + تصویر ابلاغیه

ورود کارکنان شهرداری‌ها، اعضای شورای شهر و کارکنان وزارت کشور به انتخابات نظام مهندسی جایز نیست! + تصویر ابلاغیه
سه شنبه ۳ شهريور ۱۳۹۴
ساعت ۱۱:۴۶
کد مطلب: ۱۶۵
Share
  • وزیر راه و شهرسازی در راستای استقلال سازمان‌های نظام مهندسی از دولت و اصلاحات اساسی دستورالعمل و ابلاغیه‌ای را مبنی بر عدم مجوز مهندسان کارمند وزارت کشور و شهرداری‌ها صادر کرد.
 
به گزارش اختصاصی اسکان‌نیوز در حالی که نزدیک به یک ماه دیگر هفتمین دوره انتخابات هیأت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی برگزار می‌شود و کاندیداها به زودی رقابت انتخاباتی خود را آغاز می‌کنند، از وزرات راه و شهرسازی خبر رسید بر اساس ابلاغیه جدید وزیر راه و شهرسازی، ورود شهرداری‌ها به انتخابات نظام مهندسی را جایز ندانست.


در  ابلاغیه وزیر آمده است: «با توجه به اصل ۱۴۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، تبصره ۴ ماده واحده قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل مصوب ۱۳۷۳ و نظر به اینکه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان ها مطابق ماده ۳ قانون مدیریت خدمات کشور مصوب سال ۱۳۸۶ موسسه عمومی غیردولتی تلقی می‌شوند، در راستای اجرای مواد ۱ و ۱۵ قانون ارتقای سلامت نظام اداری و مقابله با فساد مصوب ۱۳۹۰ و به جهت وجود تعارض منافع، منع انحصار و تسهیل رقابت سالم عضویت همزمان کارکنان مراجع صدور پروانه ساختمان، کارکنان وزارت کشور، شهرداری ها و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا در هیات مدیره سازمان نظام مهندسی یا کاردانی ساختمان استان یا عضویت در شورای انتظامی یا تصدی سمت بازرس در این سازمان ها، جایز نیست.»
 
تصویر ابلاغیه
 


پیش از این آخوندی وزیر راه و شهرسازی، ۶ مورد مربوط به ماده ۱۲۳ آيين نامه‌ اجرايي قانون نظام مهندسي و كنترل ساختمان را برای اجرا به سازمان نظام مهندسی ابلاغ کرد. یکی از موارد آن ممنوعیت ورود کارکنان وزارت راه و شهرسازی به انتخابات هیأت مدیره بود.

در آن ابلاغیه آمده بود: عضویت کلیه پرسنل شاغل وزارت راه و شهرسازی اعم از مدیران کل، معاونان، مدیران مسکن، روسای ادارات نظام مهندسی، مقررات ملی ساختمان و فناوری های نوین در هیأت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی و کاردانی ساختمان استان ها و تصدی سمت های بازرسی و عضویت در شورای انتظامی این سازمان‌ها با توجه به نقش حاکمیتی و نظارتی این وزارتخانه جایز نیست و در همین راستا ضرورت دارد چنانچه اشخاص یاد شده در نظر داشته باشند برای سمت های فوق داوطلب شوند، باید حداقل سه ماه قبل از تاریخ داوطلبی از سمت خود در این وزارتخانه استعفا دهند.

هفتمین دوره انتخابات هیأت مدیره سازمان‌های نظام مهندسی با جایز ندانستن ورود کارکنان وزارت کشور، شهرداری ها و اعضای شورای اسلامی شهر و روستا وارد فاز جدیدی می شود و باید دید کارشناسان حوزه چه واکنشی به این تصمیم نشان می دهند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۵
منتشر شده : ۵
در صف انتظار : ۰
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
نام
آفرین بر این وزیر سالم
نام
ایشان دقیقا روی رانت خواری دست گذاشته و تصمیم شجاعانه و مردانه ای گرفته اند
نسرین
ضمن تایید نظر جناب دکتر اخوندی برای تکمیل نظر ایشان باید کلیه کارکنان دولت از شرکت در انتخابات منع شوند .همچنین پیشنهاد میشود منع شرکت اساتید دانشگاها در کارهای اجرایی کشور که حاصل ان جز کیفیت پایین و بعلت این اشتغال کاذب عدم مپرداختن به حرفه اصلی یعنی مطالعه وتدریس میباشد نیز در دستور کار دولت امید وتدبیر قرار بگیرد
نام
بیشترین تأثیر را بر نظام مهندسی ساختمان ، وزارت راه و شهرسازی میگذارد به طوریکه صدور یا لغو پروانه های مهندسی ، برگزاری انتخابات و .... همگی در دست این وزارتخانه است حتی تعیین اعضای هیئت مرکزی نظام نیز دست آنهاست در موارد غیر رسمی نیز کنترل نقشه ها و ... در دست کارکنان دفاتر فنی آنهاست حال چرا کارکنان وزارت راه و شهرسازی منع نمیشوند و کارکنان وزارت کشور که عملا اختیاراتی در حوزه نظام مهندسی ندارند باید حذف گردند
نام
عزیزم؛ آقای آخوندی قبل از این ابلاغیه، کارکنان وزارت راه و شهرسازی ها رو منع کرده بود.