رئیس اداره محیط زیست بابل:

بشکه‌های رنگ یک واحد تولیدی؛ عامل قرمزی رودخانه بابلرود/ سهوی یا عمدی بودن حادثه در دست بررسی است

بشکه‌های رنگ یک واحد تولیدی؛ عامل قرمزی رودخانه بابلرود/ سهوی یا عمدی بودن حادثه در دست بررسی است
رئیس اداره محیط زیست بابل با بیان اینک‌ه اشتباه یک کارگر در جمع‌آوری رنگ به زمین ریخته شده یک واحد تولیدی، عامل رنگ قرمز رودخانه بابلرود است، گفت: هنوز سهوی و یا عمدی بودن این حادثه مشخص نشده است.
چهارشنبه ۵ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۲۲
کد مطلب: ۱۶۵۵۰
Share
اسکان نيوز: در پی انتشار خبری مبنی بر فاجعه‌ای با طعم مرگ در محیطزیست در بابلکنار در فضا مجازی مبنی بر ورود پساب‌های خطرناک شهرک صنعتی بابلکنار به رودخانه‌ای در روستا چهره، نعمت‌الله قنبری رئیس اداره محیط زیست بابل به دلیل قرمز شدن آب رودخانه چهره درکا اشاره و اظهار کرد: بر اساس بررسی‌های به عمل آمده توسط کارشناسان مربوطه مشخص شد که یکی از بشکه‌های رنگ یک واحد تولیدی به طور اتفاقی به زمین می‌افتد و محتویات آن پخش می‌شود.

وی تصریح کرد: یکی از کارگران این واحد تولیدی به جا آن‌که این رنگ را به خاک آغشته و آن را جمع‌آوری کند، اقدام به شستشوی آن کرده و به دلیل حالت خمیری رنگ، همراه آب محلول شده و به رودخانه وارد می‌شود.

رئیس اداره محیط زیست بابل افزود: پس از آن‌که رنگ همراه با آب به ورودی تصفیه خانه رسید، مسئول این بخش پس از مشاهده حجم زیادی از رنگ، اقدام به بستن ورودی آب تصفیه خانه کرد که موجب شد تا آب رنگی به سمت رودخانه هدایت ‌شود.

وی با اشاره به این‌که این واحد تولیدی در شهرک صنعتی قرار دارد و فاضلاب آن در حد شستشو است، گفت: ورود رنگ به رودخانه خطر زیست محیطی به همراه دارد اما تا به این لحظه مرگ‌ومیر ماهیان گزارش نشده است، همچنین از آن‌جایی که رودخانه از کوه سرازیر می‌شود با مرور زمان این آلودگی خاصیت خود را از دست می‌دهد.

رئیس اداره محیط زیست شهرستان بابل در ادامه خاطرنشان کرد: سهوی و یا عمدی بودن این حادثه هنوز مشخص نشده اما مدیرعامل این واحد تولیدی مورد بازخواست قرار گرفته و اقدامات قانونی آن در حال انجام است.

وی در پایان گفت: آلودگی رنگ در رودخانه چهره درکا اتفاق افتاد اما به دلیل اتصال به رودخانه بابلرود به آن محدوده نیز رسید.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.