کاوش قلعه بالا، نمایانگر تاریخ نهفته بیجار

کاوش قلعه بالا، نمایانگر تاریخ نهفته بیجار
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان گفت: با آغاز عملیات کاوش قلعه بالا بخش زیادی از تاریخ نهفته شهرستان بیجار نمایان می‌شود.
پنجشنبه ۶ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب: ۱۶۵۷۵
Share
اسکان نيوز: سیدمحسن علوی، مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان در جلسه شورای برنامه‌ریزی شهرستان بیجار، با اشاره به این‌که پل و قلعه روستای صلوات آباد منحصر به فرد است، در ادامه اظهار کرد: این پل و قلعه نشان از اهمیت شهرستان بیجار در گذشته دارد و باید توجه بیشتر به آن داشت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری با بیان این‌که بازار بیجار پس از سنندج مهم‌ترین بازار استان است، گفت: یکی از معضلات برای بازسازی این بازار همکاری نکردن بازاریان است که کار را مشکل کرده است.

علوی با بیان این‌که قلعه بالا یکی از قدیمی‌ترین مکان‌های تاریخی بیجار است، تصریح کرد: پس از آغاز فصل کاری ۹۸ عملیات کاوش این قلعه آغاز می‌شود و بخش اعظمی از تاریخ نهفته شهرستان بیجار نمایان می‌شود.

رشید قربانی، مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان، در ادامه این جلسه، از کاهش 6000 نفره دانش‌آموز نسبت به چند سال گذشته در بیجار خبر داد.

وی با بیان این‌که شهرستان بیجار در سال‌های گذشته بیش از ۲۰ هزار دانش آموز داشته است، ادامه داد: متاسفانه این تعداد دانش‌آموز در بیجار به ۱۴ هزار نفر رسیده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کردستان با تاکید بر این‌که ۳۵ درصد فضاهای آموزشی استان غیر استاندارد است، خاطرنشان کرد: فضاهای آموزشی در بیجار نسبت به جمعیت مشکلی وجود ندارد.

قربانی یادآور شد: سیستم گرمایش۸۰۰ کلاس آموزشی در استان نفتی است که این تعداد در بیجار به ۷۰ باب کلاس می‌رسد.
 
مرجع: بیجار

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.