استثناهای قانون بازنشستگان قدرت آن را از بین برد

استثناهای قانون بازنشستگان قدرت آن را از بین برد
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب معتقد است: با توجه به استثناهایی که بر اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، رئیس‌جمهوری و دیگران زدند، این قانون تقریبا کارکرد و قدرت خود را از دست داد.
شنبه ۸ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۳۳
کد مطلب: ۱۶۵۹۲
Share
 
اسکان نيوز: عبدا... ناصری، فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انتخاب جایگزین برای تعدادی از استانداران بازنشسته گفت: من با هر نوع کنار رفتن بازنشستگان بسیار موافق هستم، اما انتخاب‌های آقای رحمانی‌فضلی بینابین است.

وی با اشاره به شرایط استان‌ها برای استاندارانی با گرایش‌های مختلف سیاسی گفت: تفاوت در این است که اصلاح‌طلبان با شناسنامه‌ای که رفته و استاندار شده‌اند، نهادهای دیگر به آنها فشار می‌آورند، اما چهره‌های اصولگرا راحت و بدون دغدغه هستند و هماهنگ با این نهادها کار خود را انجام داده‌اند.

او با انتقاد از نحوه انتخاب‌ استانداران در وزارت کشور تاکید کرد: انتخاب‌ها همان‌طور که مشخص است، 50 درصد تقریبا اصلاح‌طلب و 50 درصد تقریبا اصولگرا در همه این پنج‌سال گذشته بوده است.

ناصری ادامه داد: اما به جز آقای زمانی‌قمی، اوسط هاشمی در دوره اول و شاید یکی دو نفر دیگر از اصلاح‌طلبان که مشی اصلاح‌طلبی را در پیش گرفتند و براساس آن عمل کردند، اما بقیه تحت فشار بوده‌اند و اذیت شده‌اند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به انتخاب استانداران جدید بیان کرد: در مجموع درباره روند جابه‌جایی‌ها همین که من به عنوان فردی از نسل انقلاب الان که اسامی را می‌بینم سه چهارم آنها را نمی‌شناسم؛ این یعنی اتفاق خوبی است.

او افزود: اما درباره گرایش‌ها و مسائلی از این دست طبیعتا از فردی مانند آقای رحمانی‌فضلی بیش از این انتظار نمی‌رود. آن دیگر مشکل آقای روحانی است که وزارت کشور خود را به دست یک اصولگرا داده است.

ناصری با اشاره به اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان ادامه داد: همان‌طور که گفتم نمونه این جابه‌جایی‌ها اتفاق خوبی است اما به هر صورت با توجه به استثناهایی که بر اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، رئیس‌جمهوری و دیگران زدند، این قانون تقریبا کارکرد و قدرت خود را از دست داد.
مرجع: آرمان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.