مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران خبر داد:

باززنده‌سازی 37 سقاخانه تاریخی تهران در حصار ناصری

باززنده‌سازی 37 سقاخانه تاریخی تهران در حصار ناصری
مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران از مرمت و باز زنده سازی 37 سقاخانه تاریخی در محدوده حصار ناصری خبر داد.
دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: ۱۶۶۵۲
Share
اسکان نيوز: ابوالفتح شادمهری، مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران در جلسه مرمت و باززنده‌سازی سقاخانه‌های تاریخی شهرتهران، گفت: در شهر تهران از گذشته سقاخانه‌های زیادی در نقاط مختلف جمعیتی ساخته و مورد استفاده قرار می‌گیرد که در حال حاضر در محدوده حصار ناصری که بخشی از  مناطق 11 و 12 شهرداری را در بر می‌گیرد تعداد 37  سقاخانه شناسایی شده است که مشاوران و کارشناسان طرح‌های مربوطه را تهیه کرده‌اند.

وی افزود: از این تعداد 30 سقاخانه در منطقه 12 و مابقی آن در منطقه 11 شهرداری قرار دارد که بسیاری از این سقاخانه ها به مرور زمان دست خوش تغییرات شده‌اند که نیاز به بازسازی و باز زنده سازی هستند. بر این اساس با انعقاد قرارداد مشاور مربوطه، طرح، نقشه، جزئیات و میزان آسیب‌های این سقاخانه‌ها، در همه بخش‌ها تهیه شده است.

مدیر بافت و بناهای تاریخی شهر تهران گفت: با توجه به جایگاه و هویت این سازه‌ها در شهر تهران و استفاده شهروندان از این سقاخانه‌ها  به دنبال آن هستیم با بازسازی و باززنده‌سازی این بناها با توجه به شرایط و بافت این محدوده تاریخی امکان استفاده هرچه بیشتر از این سقاخانه‌ها را برای شهروندان فراهم آوریم.

بنا براعلام روابط عمومی معاونت شهرسازی و معماری شهرداری تهران، وی اظهار کرد: عمده مالکیت این سقاخانه‌ها وقفی است، بنابراین شهرداری تهران با تهیه اسناد موجود و با تهیه عکس و نقشه درصدد مستندسازی و بانک اطلاعاتی دراین خصوص می‌باشد.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.