رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگرا شورا تاکید کرد:

تشکیل کارگروه گردشگری برای جلوگیری از موازی‌کاری‌ها

تشکیل کارگروه گردشگری برای جلوگیری از موازی‌کاری‌ها
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان بر تشکیل کارگروه اختصاصی و جامع گردشگری با عضویت تمامی نهادهای مرتبط با حوزه گردشگری به منظور آسیب‌شناسی، تقویت، به‌روزرسانی و یکپارچه‌سازی صنعت گردشگری به ویژه در حوزه مدیریت شهری برای جلوگیری از موازی‌کاری تاکید کرد.
چهارشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۲۷
کد مطلب: ۱۶۷۱۹
Share
اسکان نيوز: حسین قراباغی در کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا که با محوریت بررسی طرح جامع گردشگری با حضور مدیران شهرداری، فعالان گردشگری و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان برگزار شد، گفت: تعریف پیوست گردشگری برای تمامی دستگاه‌های اجرایی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
 
وی با تاکید بر ضرورت تعریف برند شهری و همچنین ایجاد و تعریف مسیرهای گردشگري در ضلع غربی کشور با محوریت شهر تاريخی شهر همدان تاکید کرد و افزود: با توجه به این‌که همدان از سوی سازمان‌ مدیریت و برنامه‌ریزی کشور به عنوان «پایلوت گردشگری» تعریف شده‌ و از سوی دیگر میزبانی رویدادهای اخیر «همدان ۲۰۱۸» بوده، باید از تمامی دغذغه‌مندان این صنعت‌ برای رونق گردشگری بهره‌مند شده و در مقام عملياتي، وارد گود شوند.
 
قراباغی با تاکید بر این‌که ظرفیت مغفول گردشگری ورزشی زمستانی در پیست تاریک‌دره باید احیا شود، بیان کرد: تعریف پیوست گردشگری برای همه ادارات و سازمان‌های دولتی و همچنین ضرورت ایجاد جاذبه‌های گردشگری جدید و تلاش برای ماندگاری بیشتر توریست ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است.
 
وی با اشاره به بهره‌گیری از ظرفیت اتاق بازرگانی در بحث گردشگری، افزود: گردشگری شبانه با تاکید بر نقش نورپردازی در جذب و ماندگاری بیشتر گردشگر باید تقویت شود.
 
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگري شورای شهر همدان در ادامه با تاکید بر اینک‌ه جورقان می‌تواند گزینه ویترین گردشگری همدان باشد، بیان کرد: می‌توانیم در پایین دست سد اکباتان و از سریز آب این سد، برای بازی‌های مهیج آبی استفاده کنیم و از سوی دیگر آبشینه را به عنوان لوکیشن بازی‌ها و تفریحات ورزشی مهیج مدنظر داشته باشیم.
 
قراباغی در ادامه در خصوص جداره‌سازی املاک واقع در رینگ اول، اظهار کرد: با توجه به جلسه مشترک، مقرر شد میراث فرهنگی طرح اولیه راه تهیه کند و از سوی دیگر شورای شهر در دفترچه عوارض شهرداری، حمایت‌های لازم را مدنظر داشته باشد.
 
به گفته قراباغی، جانمایی و اجرا سازه خاص اطلاع‌رسانی در ورودی‌های سه‌گانه شهری به منظور هدایت و آگاهی بخشی به گردشگران از دیگر اقدامات گردشگری در حوزه مدیریت شهری است.
 
وی با تاکید بر حضور پررنگ در نمایشگاه‌های ملی و بین‌المللی به‌ویژه با محوریت شهر همدان افزود: با توجه به این‌که فرصت میزبانی رویدادهای همدان 2018 در سطح بین‌المللی را داشتیم، همچنان تاکید داریم که باید در راستای ثبت جهانی آثار واجد شرایط، تلاش کنیم.
 
قراباغی، تبلیغات محیطی از مبدا با محوریت تعریف رینگ جدید گردشگری در غرب کشور برای هدایت گردشگران به استان را از مهمترین اقدامات اثرگذار برای معرفی شهر همدان برشمرد.
 
رئیس کمیسیون اقتصاد، سرمایه‌گذاری و گردشگري شورای شهر همدان با اشاره به بافت‌های فرسوده در سطح شهر، ضمن قدردانی از پیگیری‌های میراث فرهنگی و فعالان گردشگری در خصوص به ثمر نشستن ثبت ملی عمارت جنانی، گفت: توافق‌نامه میراث فرهنگی و شهرداری همدان در زمینه مرمت و بهره‌برداری از اماکن تاریخی و کاروان‌سراهای در حال تخریب (رایزنی و مکاتبه برای اختصاص ردیف اعتبارات ملی در این زمینه) تدوین خواهد شد.
 
مرجع: شورای شهر همدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.