معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

سازمان نظام معماری مستقل از نظام مهندسی ساختمان تشکیل می‌شود

سازمان نظام معماری مستقل از نظام مهندسی ساختمان تشکیل می‌شود
دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری از بررسی تشکیل سازمان نظام معماری، مستقل از سازمان نظام مهندسی ساختمان در دولت خبر داد.
شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۰۲
کد مطلب: ۱۶۷۸۵
Share
اسکان نيوز: محمدسعید ایزدی، دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری اظهار کرد: یکی از موضوعاتی که همواره در اعتلا معماری هم به عنوان پیشنهاد اعضا مطرح شده و هم در دستورالعمل تشکیل کمیته مطرح بوده، نهادسازی در عرصه معماری است که موضوع گفت‌وگوی دوازدهمین جلسه کمیته اعتلای معماری هم در هفته گذشته بود.

معاون معماری و شهرسازی وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر این مطلب که متاسفانه جامعه معماری از فقدان یک نهاد دربرگیرنده همه اعضا معمار رنج می‌برد، افزود: پیشنهادهایی در این عرصه مطرح شده؛ از تشکیل نظام معماری مستقل از نظام مهندسی تا تشکیل یک صنف و یا جامعه معماری که همه آن‌ها در جلسه دوازدهم به بحث و بررسی گذاشته شد. تجربه‌هایی نیز در این عرصه اتفاق افتاده بود همچون جامعه مهندسان معمار ایران که حدود ۱۲ سال پیش شکل گرفت اما متاسفانه با مشکلات حقوقی نتوانست ادامه فعالیت بدهد و این موضوع از دیگر محورهای گفت وگوی نشست با معماران بود.

ایزدی با یادآوری این‌که در این جلسه همه گزینه‌ها به طور مشروح مورد بحث قرار گرفت، گفت: حتی پیشنهاد تشکیل یک اتحادیه معماری که بتواند خود را به اتحادیه معماران دنیا ملحق کند در جلسه طرح موضوع شد.

وی خاطرنشان کرد: قرار بر این شد تا ما به تفکیک در وهله نخست، راجع به پیشنهادی که حامد مظاهریان معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی برای تشکیل نظام معماری ارائه داده، در جلسه آتی بحث کنیم و اگر این پیشنهاد را به عنوان گام اول در ایجاد یک نهاد تخصصی در حوزه معماری بپذیریم آن را نهایی کنیم.

به گفته وی، گام بعدی، بررسی پیشنهادهای ارایه شده مبنی بر شکل گیری اتحادیه معماری است که فراگیرتر خواهد بود در دستور کار قرار می‌گیرد. وی افزود: بنابراین جلسه آتی را متمرکز می‌کنیم روی پیشنهاد نخست در قالب نظام معماری که در دستور کار و بررسی دولت است.
 
مرجع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.