مدیر دفتر استانی ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی:

دریاچه ارومیه ۲سال دیرتر به تراز اکولوژیک می‌رسد

دریاچه ارومیه ۲سال دیرتر به تراز اکولوژیک می‌رسد
مدیر دفتر استانی ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی گفت: ۲سال از برنامه رسیدن به تراز اکولوژیکی دریاچه ارومیه عقب هستیم.
دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۱۲
کد مطلب: ۱۶۸۳۱
Share
اسکان نيوز: فرهاد سرخوش، مدیر دفتر استانی ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی با اشاره به این‌که طبق برنامه دریاچه ارومیه درتراز اکولوژیک ۱۴میلیارد متر مکعب آب و در وسعت ۴۲۰۰تا ۴۴۰۰ کیلومتری خواهد بود، افزود: در حال حاضر وسعت دریاچه ۲هزار و ۹۳ کیلومتر مربع و تراز آن ۱۲۷۰.۵۸ است که با عدم تامین به موقع اعتبارات برای رسیدن به تراز اکولوژیک دو سال از برنامه تراز اکولوژیکی عقب هستیم.
 
وی گفت: طبق نقشه راه مصوب شده،۱۰سال برای اجرا پروژه‌های احیا دریاچه ارومیه، تثبیت و احیا زمان تعیین شده اما طی سال ۹۳_۹۴ تا سال ۹۶، اعتبارات به صورت ۱۰۰درصد پرداخت نشده است و برخی پروژه‌ها به مدار بهره‌برداری نرسیدند.
 
سرخوش با بیان این‌که پروژه‌های آبرسانی به دریاچه ارومیه تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد، خاطر نشان کرد: تصفیه‌خانه ارومیه و گلمان و خطوط انتقال آن‌ها تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد.
 
مدیر دفتر استانی ستاد احیا دریاچه ارومیه در آذربایجان غربی  با بیان این‌که دریاچه ارومیه یک میلیارد و ۶۴۰ میلیون مترمکعب آب دارد، تصریح کرد: درحال حاضر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۵۷۰ میلیون مترمکعب افزایش دارد.
 

 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.