معاون میراث فرهنگی اردبیل:

درب ورودی حمام قدیمی «وکیل» اردبیل احیا می‌شود

درب ورودی حمام قدیمی «وکیل» اردبیل احیا می‌شود
معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از احیا درب ورودی حمام قدیمی وکیل اردبیل به سمت بازار تاریخی خبر داد.
سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۴۸
کد مطلب: ۱۶۸۵۶
Share
اسکان نيوز: کریم لطفی، معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل صبح سه شنبه با اعلام این خبر، تصریح کرد: بازگشایی حمام از سمت بازار قیصریه در سال 91 مطرح شده بود و تاکنون به دلیل مسائل حقوقی فعلا انجام نشده است.

او افزود: با تصویب این مهم در شورای فنی اداره کل برابر نقشه‌های مصوب قبلی این طرح عملیاتی شده و این معبر با هدف رونق هرچه بیشتر واحدهای تجاری بازگشایی می‌شود.

معاون میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تاکید کرد: حمام وکیل در مجاورت بازار تاریخی اردبیل از بناهای قدیمی شهر اردبیل و منتسب به دوره صفویه است.

 او افزود: در سال‌های اخیر با حفظ وضع موجود و پلان حمام واحدهای تجاری اجرا شده و در طبقه فوقانی آن نیز پاساژ احداث شده است.

لطفی تاکید کرد: بازگشایی معبر از حمام به بازار تاریخی منجر به رونق واحدهای تجاری خواهد شد که با اخذ نظر دستگاه‌های متولی و مطابق ضوابط و اصول تعریف شده عملیاتی می‌شود.
مرجع: میراث فرهنگی اردبیل

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.