کتابخانه مرکزی؛ لقمه بزرگ‌تر از بودجه

کتابخانه مرکزی؛ لقمه بزرگ‌تر از بودجه
مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان گفت: کتابخانه مرکزی زنجان بیش از بودجه استان، منابع نیاز دارد.
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۳۳
کد مطلب: ۱۶۸۹۷
Share
اسکان نيوز: مسعود بیات‌منش، مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان شب گذشته در نشست خبری مدیران استان با اصحاب رسانه، اظهار کرد: کتابخانه مرکزی جزو پروژه‌هایی است که برای اجرا شدن زمینی دولتی به آن اختصاص داده شده و در اختیار اداره‌کل امور کتابخانه‌ها قرار گرفته و ساخت آن نیز بر عهده اداره‌کل راه و شهرسازی است.

این مسئول ادامه داد: حدود سه سال قبل که این پروژه تصویب شد نیاز به 20 میلیارد تومان بودجه برای ساخت نیاز داشت که در همان سال‌ها کل اعتبار ساختمان‌ها در شهرستان زنجان ۳ میلیارد تومان بود که به همین دلیل تصمیم به توقف اجرای پروژه گرفته شد.

وی افزود: پروژه کتابخانه مرکزی جزو پروژه‌های ماده ۲۷ برای واگذاری در نظر گرفته شده و در حال حاضر مطالعات انجام‌ شده و دنبال سرمایه‌گذار در این زمینه هستیم؛ چرا که برخی پروژه‌ها قابلیت درآمدزایی دارد.

بیات‌منش در رابطه با وضعیت سطح ترافیک استان، تصریح کرد: در حال حاضر زیرساخت راه در استان زنجان در سطح سرویس ترافیک یک است و راه‌ها در درجه‌بندی‌ بین یک تا پنج است و زنجان دارای ۳۹ محور بزرگراهی، آزاد‌راهی، محور فرعی و اصلی و ۴۰۰۰ کیلومتر راه روستایی سطح سرویس یک است و فقط دو راه سطح سرویس دو دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان زنجان، یادآور شد: برای اکثر محورهای دارای ترافیک بحث توسعه را پیگیری می‌کنیم که یکی از آن‌ها چهارخطه کردن راه‌‌های اصلی هستیم تا بزرگراه‌ها ایجاد شود و راه فرعی به اصلی ارتقا یابد. درحال حاضر ۳۲۰ کیلومتر پروژه بزرگراهی و ۲۲۰ کیلومتر تبدیل به راه اصلی و ۳۰۰ کیلومتر راه روستایی   در دست اجرا است که با این ۳۰۰ کیلومتر تعهد دولت در برنامه ششم به پایان می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر وضعیت زیرساخت راه‌های استان مناسب است، هر زنجانی به شعاع ۴۰۰ کیلومتری سفر کند در ۴ الی ۵ ساعت می‌تواند سفر خود را به پایان برساند.

در ادامه این جلسه، مدیرکل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای استان زنجان، اظهار کرد: آ زادراه زنجان - قزوین ۱۰۵ کیلومتر است که از سال گذشته، بهره‌برداری از این آزادراه به سازمان راهداری و حمل‌ و نقل جاده‌ای واگذار شده است.

عبدالحسین علی‌اکبری ادامه داد: خوشبختانه از محل درآمدها نزدیک به ۱۰۵ کیلومتر نیوجرسی را بسته‌ایم که مجوز اجرای ۳۰ کیلومتر در آزادراه اخذ شده و عملیات اجرایی از سال آینده اجرا می‌شود و از محل اعتبارات استانی ۱۴ میلیارد تومان و ۸۰ میلیارد تومان اعتبارات ملی برای حوزه حمل‌ و نقل اخذ شده است.

وی از فعالیت ۳۲ دستگاه تردد شمار در استان زنجان خبرداد و افزود: ۳۷ دستگاه دوربین‌ نظارتی نیز در استان زنجان فعال است.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.