پل‌های تاريخی لرستان تا سال ۲۰۲۱ ثبت جهانی می‌شوند

پل‌های تاريخی لرستان تا سال ۲۰۲۱ ثبت جهانی می‌شوند
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگري لرستان گفت: قلعه تاريخی فلک‌الافلاك و پل‌های تاريخي استان تا سال ۲۰۲۱ ثبت جهاني می‌شوند.
چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: ۱۶۸۹۸
Share
اسکان نيوز: سیدامین قاسمی، مدیرکل میراث فرهنگی صنایع‌دستی و گردشگري لرستان در دیدار با فرماندار سلسله با اشاره به قابلیت‌های فراوان سلسله درزمین گردشگری، اظهار کرد: موزه مردم‌شناسی قوم لک قلعه مظفری نيازمند ۲ ميليارد ريال اعتبار برای تجهيز محتوايی است که با جابجايي اعتبار طرح مطالعاتي سراب زز تا قبل از فرارسيدن نوروز آن را تكميل به بهره‌برداری خواهيم رساند.
 
وی با اشاره به تپه باستاني گريران، عنوان کرد: با توجه به نزديک شدن به ايام گردشگري، نورافشاني تپه گريران نيز در راستاي حفاظت و حراست از اين سايت ارزشمند تاريخي و زیباسازی آن در دستور کار قرار خواهد گرفت.
 
این مسئول با اشاره به اجرا طرح مطالعاتی سراب زز، خاطرنشان کرد: اگر اداره منابع طبيعي و آبخيزداری شهرستان زمين لازم برای اجرا طرح مطالعاتی اين سراب را از زمین‌های ملی در اختيار ميراث فرهنگی شهرستان قرار دهد، ساماندهی اين سراب نيز آغاز خواهد شد.
 
قاسمی با اشاره به این‌که استان لرستان دو ثبت جهانی دارد، تصريح کرد: در صورت تخليه سپاه تا سال ۲۰۱۹ قلعه تاريخی فلک الافلاك و پل‌های تاريخی نيز تا سال ۲۰۲۱ ثبت جهانی می‌شوند.
 
 
مدیرکل میراث فرهنگی لرستان با اشاره به اين‌که پل‌های تاريخی و دره خرم‌آباد در ثبت موقت هستند، افزود: استان لرستان تنها استانی است در کشور كه بيش از یک‌صد پل تاريخی دارد.

 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.