با ایجاد سه کمپ گردشگری

گام رو به رشد چاراویماق در مسیر توسعه گردشگری

گام رو به رشد چاراویماق در مسیر توسعه گردشگری
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی احداث سه کمپ گردشگری در "چاراویماق" را گامی رو به رشد در مسیر توسعه گردشگری این شهرستان عنوان کرد.
شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: ۱۶۹۲۳
Share
اسکان نيوز: مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی با بیان این‌که زيرساخت‌های اقامتی يکی از مهمترين مولفه‌های صنعت گردشگری است، ادامه داد: کميت‌وکيفيت اين زيرساخت‌ها در افزايش فعاليت‌های گردشگری به ويژه در جذب گردشگر موثر است. کمپ‌های گردشگری یکی از ظرفیت‌های پرکاربردی است که در این حوزه جایگاهی ویژه داشته و توسعه آن در منطقه‌ای چون آذربایجان امری ضروری است.

آبدار افزود: آذربایجان شرقی با داشتن قابليت‌ها و توانايی‌های بالا در جذب گردشگر، شرايط مناسبی جهت بهره‌برداری و توسعه زيرساخت‌های اقامتی چون کمپ‌های گردشگری در مناطق مختلف خود دارد که اداره کل میراث فرهنگی توسعه این بخش را در سطح استان، در دستور کار قرار داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره به کمپ‌های در حال احداث شهرستان چاراویماق، گفت: در راستا توسعه و تقویت ظرفیت‌های گردگشری این شهرستان و همچنین ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه، پروژه احداث سه کمپ گردشگری پیرسقا، آبگرم منیشگه و روستای آبگرم  این شهرستان در حال جرا است.

وی ادامه داد: طی مراحل عملیاتی در این سه پروژه تاکنون در کمپ گردشگری پیرسقا، ٢٠ واحد آلاچیق، دیوار حایل، ساختمان سرویس بهداشتی و ساختمان بوفه، در "کمپ آبگرم" ٣٠ واحد آلاچیق، محوطه سازی وکف سازی بین آلاچیق‌ها، ساختمان نمازخانه و سرویس بهداشتی و استخر زنانه و مردانه و در کمپ "آبگرم منیشگه" نیز سکوی نشیمن و راه دسترسی به کمپ در طول ٣ کیلومتر اجرا شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان در ادامه با اشاره به این‌که احداث کمپ گردشگری در روستای شادیان نیز در این شهرستان در دستور کار اداره کل میراث فرهنگی استان قرار گرفته است، ادامه داد: امکان جذب سرمایه گذار و توسعه فعالیت‌های گردشگری در منطقه وجود دارد.

آبدار در پایان با اشاره به مراحل آتی عملیات اجرایی کمپ‌های گردشگری شهرستان چاراویماق، اظهار کرد: عملیات اجرایی احداث سه کمپ گردشگری شهرستان چاراویماق که تاکنون با اعتباری بالغ بر 320 میلیون تومان صورت گرفته است که اجرا مراحل آتی این عملیات اعم از احداث راه آسفالتی به طول ٢کیلومتر در به مسیر کمپ گردشگری پیر سقا، راه دسترسی به کمپ گردشگری آبگرم منیشگه، تکمیل سرویس بهداشتی و نمازخانه کمپ گردشگری منیشگه و رفع نواقصات سرویس بهداشتی، نمازخانه و بوفه در روستا آبگرم، با اعتباری به میزان 120 میلیون تومان محقق خواهد شد.
مرجع: میراث فرهنگی آذربایجان شرقی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.