واکنش عضو شورای شهر تهران به حکم یاشارسلطانی و پیگیری پرونده املاک نجومی از سوی مدیران تازه شهر

جزییات پرونده املاک نجومی به اطلاع عموم برسد /ایجاد آرامش خاطر برای افرادی که به توسعه شفافیت کمک می‌کنند 

جزییات پرونده املاک نجومی به اطلاع عموم برسد /ایجاد آرامش خاطر برای افرادی که به توسعه شفافیت کمک می‌کنند 
 حجت نظری تأکید کرد: برای حراست و حفاظت از کیان دستگاه قضا، لازم است جزئیات مربوط به پرونده مشهور به املاک نجومی در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار گیرد، تا همه بتوانند در خصوص رأی اخیر که برای سلطانی صادر شده، قضاوت کنند
چهارشنبه ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۲۱:۰۶
کد مطلب: ۱۷۳۳۷
Share
حجت نظری عضو کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای شهر تهران در این رابطه به اسکان نيوز می‌گوید: من معتقد هستم همانطور که مقام معظم رهبری بارها در صحبت‌هایشان به مبارزه با فساد و تلاش برای شفافیت اشاره کردند، ما هم در تمام سطوح مدیریتی چه در مجموعه دولت و چه سایر نهادها، باید تلاش کنیم که فرآیند شفافیت و مبارزه با فساد، مورد حمایت قرار گیرد. این وظیفه تمام بخش‌های مختلف عمومی است که در نگاه مردم، به عنوان حکومت شناخته می‌شود.

او ادامه می‌دهد: اگر ما به عنوان کسانی که تصمیم‌گیرنده یا مجری هستیم، آرامش‌خاطر به کسانی که می‌خواهند به توسعه شفافیت و مبارزه با فساد بپردازند، ندهیم، طبیعتاً فرآیند مبارزه در عین حال شفافیت را کند کرده است. مشخصاً در موضوع مشهور به پرونده املاک نجومی، معتقدم باید جزئیات مربوط به پرونده به اطلاع جامعه برسد. اگر تمام فرآیند قضایی در منظر و مرعای عمومی قرار گیرد، آن زمان هر رأیی که توسط دادگاه صادر شود، مورد پذیرش عموم جامعه نیز قرار خواهد گرفت اما اگر این فرآیند غیرعلنی باشد، برای بخشی یا شاید تمام جامعه به دلیل ناشفاف‌ بودن، غیرقابل پذیرش شود.

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه برای حراست و حفاظت از کیان دستگاه قضا، لازم است جزئیات مربوط به پرونده مشهور به املاک نجومی در اختیار رسانه‌ها و مردم قرار گیرد، تا همه بتوانند در خصوص رأی اخیر که برای سلطانی صادر شده، قضاوت کنند، می‌گوید: با توجه به اینکه ابعاد پرونده برای ما روشن نیست، شاید نتوانیم به درستی در خصوص منطوق رأی قضاوت کنیم اما فارغ از جنبه حقوقی باید عرض کنم، اتفاقی که می‌تواند برای جامعه ما مبارک و مناسب باشد، ایجاد نوعی مصونیت برای اصحاب رسانه است که در انتقال اخباری که شاید همگان نتوانند به آنها دسترسی داشته باشند، به جامعه نقش‌آفرینی می‌کنند.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.