گودبرداری در پلکان جنوبی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران

گودبرداری در پلکان جنوبی دانشکده پزشکی دانشگاه تهران
دانشگاه تهران در ۱۵ بهمن سال ۱۳۱۳ افتتاح و لوح بنای آن در زیر پلکان جنوبی دانشکده پزشکی قرار داده شد، حالا در همان روز این پلکان به اسم مرمت در حال گودبرداری است، تاکنون نظری درباره اخذ مجوز دانشگاه برای این گودبرداری از سازمان میراث منتشر نشده است.
سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۳۹
کد مطلب: ۱۷۴۲۷
Share
اسکان نيوز: در سال گذشته و دقیقا در همین ایام، طرح مرمتی بخش جنوبی دانشکده پزشکی آغاز شده بود که میراث اعلام کرد؛ پیمانکار بدون اخذ مجوز از میراث استان تهران در حال مرمت غیرقانونی است.

دانشکده پزشکی به مساحت ۲۸۹۵۸ متر مربع در ضلع شمالی دانشگاه تهران واقع شده و کل ابنیه و مجموعه دانشگاه تهران در ۱۸ آذر ۱۳۷۸ به شماره ۲۴۴۵ در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.
گودبرداری پلکان جنوبی دانشکده پزشکی، ثبت شده در آثار ملی ایران

دانشکده پزشکی در امتداد شرقی – غربی بنا شده، برخی بر این باور هستند که طرح دانشکده پزشکی توسط ماکسیم سیرو تهیه شده اما در کتاب آندره گدار موسسه دوران تحول، تاکید شده است که این بنا توسط وی بنا شده است.گودبرداری پلکان جنوبی دانشکده پزشکی، ثبت شده در آثار ملی ایران

عملیات ساختمانی دانشکده طب در پنجم تیر ماه ۱۳۱۳ توسط آندره گدار فرانسوی آغاز و اولین قسمت آن تحت عنوان دستگاه ابن سینا در ۱۵ بهمن ۱۳۱۳ افتتاح شد که می‌توان گفت اولین دانشکده در کشور است. و لوح بنا دانشگاه تهران در زیر پلکان بخش جنوبی قرار داده شده است که در آن از تاریخ و بانی تاسیس دانشگاه تهران نام برده شده است.لوح یادمان سنگ بنا دانشگاه تهران
مرجع: سفرنویس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.