مرتضی الویری خبر داد:

صدور مجوز اصناف با هماهنگی مدیریت شهری

رئیس شورای عالی استان ها گفت: طرح یک فوریتی با عنوان قانون نظام‌ صنفی برای مجوز فعالیت اصناف با مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت و با امضای ۵۷ نفر به تصویب رسید.
جمعه ۱۹ بهمن ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۳۴
کد مطلب: ۱۷۴۸۶
Share
اسکان نيوز: مرتضی الویری رئیس شورای عالی استان‌ها در حاشیه چهاردهمین اجلاس این شورا و در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه با پیگیری‌های صورت گرفته در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تعدادی از پیشنهادات ما به تایید رسید و امیدواریم دو طرح باقی مانده نیز در صحن علنی به تصویب برسد.

وی افزود: در جلسه امروز شورای عالی استان‌ها طرح یک فوریتی با عنوان قانون نظام‌ صنفی برای مجوز فعالیت اصناف با مدیریت شهری در دستور کار قرار گرفت و با امضای ۵۷ نفر  به تصویب رسید.

رئیس شورای عالی استان‌ها درباره جزئیات این طرح گفت: بعد از این  یک نماینده از شهرداری در شورای اصناف حضور خواهد داشت و نظرخود درباره موضوعات مطرح شده اعلام خواهد کرد.

الویری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا شب گذشته جلسه‌ای بین شهردار پایتخت، رئیس شورای شهر تهران ومعاون مالی اقتصادی شهرداری تهران برگزارشده است، اظهار کرد: شب گذشته باتوجه به افتتاح ۴۹۵ پروژه عمرانی، فرهنگی و ترافیکی در منطقه ۴ تهرانپارس جلسه‌ای برگزار شد و پس از آن  نیز حناچی نشستی در همان محل داشت.

وی درباره موضوعات مطرح شده در جلسه شب گذشته گفت: بحث ضمانت پیمانکاران از یک بانک خصوی متعلق به کلان شهرها یکی از موضوع‌ها بود که با توجه به وجود چنین ضمانتی مشکلی برای ادامه فعالیت پیمانکاران ایجاد نشود و آنها بتوانند به فعالیت خود ادامه دهند؛ چرا که امکان ممنوع‌الخروج شدن آن‌ها به دلیل فعالیت‌ها وجود داشت.

رئیس شورای عالی استان‌ها درباره مدیریت این بانک خصوصی هم نیز اظهار کرد: سهامداران این بانک  تنها از تهران نیستند و از کلان شهرها نیز حضور دارند؛ بنابراین انتخاب مدیر فرآیندی طولانی دارد.

الویری تاکید کرد: ما با پیگیری‌های خود افرادی را به بانک مرکزی معرفی کرده‌ایم تا آن‌ها هیئت مدیره را تشکیل دهند و مدیریت بانک را انتخاب کند.

وی درباره زمان انتخاب این هیئت مدیره و مدیر عامل این بانک  گفت: پیش بینی می‌شود این انتخاب تا دو _سه هفته آینده و قبل از پایان سال جاری انجام شود .
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.