رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس:

آقازاده‎ها در مافیای قاچاق دست دارند/ با هیچ جناحی در مقابله با فساد تعارف نداریم

آقازاده‎ها در مافیای قاچاق دست دارند/ با هیچ جناحی در مقابله با فساد تعارف نداریم
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بيان اينكه با هیچ جناحی تعارف نداریم و هرجا گزارشی مبنی بر فساد به دست ما برسد، ورود می‌کنیم گفت: مافیای قاچاق بيشتر توسط آقازاده‎ها و خانم‎زاده‌ها انجام می‌شود يعنی اين موضوع توسط افراد معمولی صورت نمی‌گیرد.
دوشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۰۹:۳۱
کد مطلب: ۱۷۹۳۴
Share
اسکان نيوز: امیر خجسته با بیان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه «گام دوم انقلاب» بر توجه به مردم، رعایت عدالت، اجرای اقتصاد مقاومتی و مبارزه با فساد تأکید کردند اظهار کرد: دشمن از هر راهی وارد شد تا مردم را زمین‌گیر کند اما موفق نشد.

وی با بیان اینکه دشمن امروز برای مقابله با ایران اسلامی به تحریم‌های اقتصادی روی آورده است گفت:‌ مقام معظم رهبری برای مقابله با این ترفند دشمن، اقتصاد مقاومتی را مطرح فرمودند.

وی با بیان اینکه 10 سال است که رهبر فرزانه انقلاب شعارهای سال را با مبانی اقتصادی مطرح می‌کنند افزود: مقام معظم رهبری همه مباحث لازم را مطرح کردند تا مسؤولان توجه کنند اما آنها آن طور که باید ورود نکرده‌اند.

نماینده مردم همدان و فامنین مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم از مسؤولان گلایه دارند و معتقدند اگر جهادی عمل می‌شد، مشکلات امروز پیش نمی‌آمد تصریح کرد: دشمن امروز معیشت مردم را هدف قرار داده است که باید مانع از بروز مشکل شویم.

وی با بیان اینکه آمریکای بیرونی با تحریم‌های اقتصادی درصدد اعمال فشار به مردم است ادامه داد: بخشی از مشکل ما مربوط به محتکران است و بخش دیگر نیز مسؤولانی هستند که وظایف خود را رها کردند و نظارتی بر امور مختلف ندارند که بنده از آنها به عنوان «آمریکای درونی» یاد می‌کنم.

خجسته با بیان اینکه کاهو و میوه‌های ما از طرف میدان بار به سمت مرزها می‌رود خاطرنشان کرد: متأسفانه مسؤولان مانع از این اتفاقات نمی‌شوند که ما به آن امریکای داخلی می‌گوییم.

وی گفت: بی‌فکری مسؤولان، سوء مدیریت‌ها، بی‌توجهی و رها کردن مسؤولیت‌هاست که باعث آسیب رساندن به کشور می‌شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس با بیان اینکه ایران اسلامی کشوری قدرتمند و دارای منابعی سرشار است گفت: یک درصد جمعیت دنیا و 9 درصد منابع جهان را در اختیار داریم به طوری که برابر اروپا دارای منابع هستیم.

وی گفت: کشور ما فقیر نیست ولی اینکه نمی‌توانیم از ظرفیت‌های موجود استفاده کنیم و نیازهای داخل کشور را برطرف کنیم، دلیلی ندارد جز آمریکای داخلی.

خجسته با بیان اینکه متأسفانه حرکتی از مسؤولان برای حل مشکلات نمی‌بینیم افزود: کمر مردم زیر فشار اقتصادی در حال خرد شدن است اما باز هم برخی مسؤولان اقدامی نمی‌کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت تورم را 50 درصد اعلام می‌کند اما افزایش حقوق را 20 درصد در بودجه سال 98 در نظر می‌گیرد تصریح کرد: بودجه سال 98 مناسب و مطابق با اقتصاد مقاومتی نیست و اقشار مختلف در آن دیده نشدند.

نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت با بیان اینکه ایران اسلامی با اتکا به اقتصاد مقاومتی یک کشور قدرتمند خواهد شد ادامه داد: وقتی کالای قاچاق از آسمان، دریا و زمین وارد می‌شود و در گمرکات همه چیز رها شده، اشتغال و تولید داخل نیز نابود می‌شود.

وی با اشاره به اینکه البته امروز قاچاق کالا برعکس شده و کالاهای ما غیر قانونی از کشور خارج می‌شوند ادامه داد: باید مانع از خروج کالا شد.

قاچاق توسط افراد معمولی صورت نمی‌گیرد

خجسته خاطرنشان کرد: مافیای قاچاق بسیار پیچیده است و متأسفانه آقازاده‎ها و خانم‎زاده‌ها به قاچاق اقدام می‌کنند یعنی این موضوع توسط افراد معمولی صورت نمی‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه خوشبختانه امروز نهضت مبارزه با مفاسد اقتصادی در کشور شکل گرفته و مردم هم مطالبه‌گری می‌کنند گفت: مجلس و دستگاه‌های نظارتی باید ورود کنند و فشارهای سیاسی نباید مانع از برخورد با فساد شود.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر با فساد برخورد نشود ریشه دوانده و اوج می‌گیرد اظهار کرد: با هیچ جناحی تعارف نداریم و هرجا گزارشی مبنی بر فساد به دست ما برسد، ورود می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه در سال 98 مبارزه با فساد را بابرنامه‌تر ادامه می‌یابیم افزود: مبارزه با فساد مطالبه رهبری و مردم است به قوه قضاییه پیشنهاد دادیم حکم خدا برای مفسدان اقتصادی در ملأعام انجام شود.
مرجع: فارس

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.