دوران شهرگردانی با عوارض و جریمه تمام شده است

دوران شهرگردانی با عوارض و جریمه تمام شده است
رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت : مقاومت برای واگذاری اقتصاد به مردم بی معناست.
شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۳:۱۶
کد مطلب: ۱۸۰۲۸
Share
اسکان نيوز:  سارا دشتگرد در همایش بازاریابی شهری در توسعه سرمایه گذاری و گردشگری که امروز شنبه 18 اسفند در سالن شهیدان نژاد فلاح برگزار شد، اظهار کرد: سرمایه گذاری و مشارکت مردمی در کنار ماهیت اقتصادی از مهمترین ارکان پدافند غیرعامل است.

وی ادامه داد: باید بپذیریم دوران شهرگردانی با عوارض و جریمه ماده 100 به پایان رسیده و باید به فکر جذب مشارکت‌های مردم و سرمایه گذاران بخش خصوصی در این حوزه باشیم.

وی توضیح داد: مدیران شهری باید خود را مکلف بدانند تا از راه‌های مختلف اعتماد سرمایه گذران را برای مشارکت در پروژه‌های شهری جذب کنند و انگیزه آنها برای افزایش سرمایه گذاری را افزایش دهند.

وی ابراز کرد: باید شعار پهن کردن فرش قرمز برای سرمایه گذران را کنار بگذاریم و به طور عملی اعتماد آن‌ها را برای مشارکت جلب کنیم.

این مسئول تصریح کرد: باید کاری کنیم سرمایه‌گذران به این باور برسند که برای مشارکت لازم نیست ماه‌ها درگیر بروکراسی اداری و سنگ‌اندازی مسئولان باشند و در راه روی ادارات سرگردان بمانند.

وی اظهار کرد: سرمایه گذاران به عنوان کارآفرینانی که جریان مالی مثبت در شهر ایجاد می‌کنند، نقش به‌سزایی در توسعه و آبادانی شهر دارند به همین دلیل باید هوا آن‌ها را بیشتر داشته باشیم.

دشت‌گرد افزود: کرج در حال حاضر در بحث گردشگری در مقایسه با شهرهای کوچک اطرافش هم عقب مانده و برای جبران این عقب ماندگی باید به دنبال جذب سرمایه‌گذار و اجرا پروژه‌های موثر در این حوزه باشیم.

رئیس مرکز پژوهش و مطالعات راهبردی شورای اسلامی شهر کرج گفت: بدون شک مردم بهترین گزینه برای تصدی گری و اداره شهر هستند و با جریان اقتصادی‌ای که ایجاد می‌کنند می‌توانند بسیاری از موانع پیش روی توسعه شهرها را از میان بردارند.

وی ادامه داد: مقاومت برای واگذاری اقتصاد به مردم بی‌معناست و باید تصدی دولت در این زمینه به حداقل برسد تا شاهد تحولاتی در وضعیت اقتصادی شهرها باشیم.
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.