عضو شورای شهر تهران:

ضرورت ورود مجلس به ساخت برج‌باغ‌ها در تهران/ باغ‌ها باید فریز شود

ضرورت ورود مجلس به ساخت برج‌باغ‌ها در تهران/ باغ‌ها باید فریز شود
رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با اشاره به اعطای مجوز به ساخت و ساز 62 برج‌باغ در تهران اظهار کرد: انتظار این است که مجلس به مقوله فریز باغ‌ها در همه کلانشهرها ورود کند و جلوی ضرر را بگیرد.
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۰:۴۳
کد مطلب: ۱۸۰۷۸
Share
اسکان نيوز: ناهید خداکرمی‌، رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی‌ درخصوص برج‌باغ‌های شهر تهران باید ایفای نقش کند، اظهار داشت: گرم شدن زمین، آسیب لایه اوزون، تولید گازهای گلخانه‌ای و ... مسائلی هستند که در دنیا مطرحند. انتظار این است که مجلس فریز باغ‌ها را در همه کلانشهرها به عنوان یک قانون مصوب کند.

رییس کمیته سلامت شورای شهر تهران با بیان اینکه ما نمی‌توانیم مسائل را به مجلس دیکته کنیم، گفت: خود مجلس باید مسائل را رصد کنند؛ چراکه وقتی گازهای گلخانه‌ای افزایش یابند، نه‌تنها محیط را دچار تغییر می‌کنند؛ بلکه تغییرات محیطی روی سلامت مردم هم تاثیر می‌گذارد. ما انتظار داریم قانونگذار رصد کند و فریز تمامی‌باغات و زمین‌های مزروعی کلان تمام ایران را در دستور کار خود قرار دهد.

وی ادامه داد: شورای عالی استان‌ها می‌توانست این موضوع را به مجلس پیشنهاد دهد و ما هم با نمایندگان در این خصوص صحبت کردیم، اما از نمایندگان انتظار می‌رود بیشتر در نگهداری باغات ایفای نقش کنند. دستگاه قضا می‌تواند به راحتی لوایحی را که شورای شهر تهران مصوب می‌کند، به استناد حقوق مکتسبه یا حقوق مالکانه بشکند، اما اگر اینها توسط مجلس قانون شود، این احتمال از بین می‌رود.

خداکرمی‌ تاکید کرد: ما انتظار داریم مجلس به موضوع برج‌باغ‌ها ورود کند و منافع عمومی‌ مردم را در این حوزه لحاظ کند. مجلس می‌تواند با فریز کردن باغات در کل کشور و به‌خصوص کلانشهرها می‌تواند تا حدی جلوی ضرر را بگیرد.
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.