درخواست یک "سازمان مردم نهاد" از سازمان بازرسی کل کشور

موافقت شورا با تغییرکاربری 62 باغ در حریم پایتخت را پیگیری کنید

موافقت شورا با تغییرکاربری 62 باغ در حریم پایتخت را پیگیری کنید
هفته گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران، با ساخت ۶۲ برج باغ که عوارض آنها پیش از ابلاغ «مصوبه لغو برج باغ» پرداخت شده بود، موافقت کردند. این اتفاق در جلسه علنی شورای شهر تهران در پاسخ به استفساریه شهرداری درباره تعیین‌ تکلیف ۴۷۲ پرونده "برج باغ" رخ داد. این موافقت یعنی 62 باغ در محدوده حریم پایتخت به بُرج تبدیل خواهد شد. شورای شهر تهران در شرایطی چنین تصمیمی را گرفته و با تخریب باقی مانده باغ های این محدوده موافقت کرده که آلودگی هوای پایتخت در حدود چند دهه است که بحرانی شده و جان بسیاری از شهروندان را گرفته است.
دوشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۴:۱۱
کد مطلب: ۱۸۰۸۸
Share
به گزارش اسکان نيوز، پس از تصمیم اخیر شورای اسلامی کلانشهر تهران در پاسخ به استفساریه شهرداری و موافقت با تغییر کاربری 62 باغ در محدوده حریم شهر تهران، یک سازمان مردم نهاد از رییس سازمان بازرسی کل کشور درخواست کرد به مساله ورود کرده و دستورات لازم به منظور پیگیری موضوع در صورت تایید مصوبه را صادر کنند.

در این نامه با اشاره به وضعیت بحرانی آلودگی هوای کلانشهر تهران و اهمیت باغات شهری در تولید اکسیژن و جذب وکاهش آلودگی هوا، بر لزوم و حمایت از این باغات تاکید شده است.

همچنین به استناد وحدت رویه صادره از هیات عمومی "دیوان عدالت اداری" ، که مصوبات شوراهای شهرها درباره تغییر کاربری باغات را غیرقانونی می داند، از درخواست رسیدگی به موضوع شده است.

متن کامل این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر سراج

ریاست محترم سازمان بازرسی کل کشور

با سلام

ضمن تشکر از رویکرد ارزشمند آن سازمان در تعامل با "سارمان های مردم نهاد" احتراما پیرو ماده 15 آیین نامه اجرایی سازمان بازرسی کل کشور و نیز بند الف ماده 2 آیین نامه مذکور، اعلام می دارد اخیرا شورای اسلامی کلانشهر تهران در پاسخ به استفساریه شهرداری رای به تغییر کاربری 62 باغ در محدوده حریم شهر تهران را داده است.

این در حالی ست که با توجه به وضعیت حاد آلودگی هوای کلانشهر تهران و اهمیت باغات شهری در جذب وکاهش آلودگی هوا، لزوم و حمایت از این باغات، بسیار مهم است. اما متاسفانه با مصلحت اندیشی عجیب و نادرست شورای شهر تهران و رای به تغییر کاربری باغات مذکور ( که سبب تضییع حقوق عامه خواهد شد) به استناد آراء، وحدت رویه صادره از هیات عمومی دیوان عدالت اداری که مصوبات شورای شهرها در خصوص تغییر کاربری باغات را غیرقانونی می داند، از جنابعالی درخواست دارد دستورات لازم به منظور پیگیری موضوع در صورت تایید مصوبه را صادر فرمایید.

پیشاپیش از حسن همکاری جنابعالی کمال تشکر را دارد.

سیاوش آقاخانی

رییس هیات مدیره موسسه "زی پاک"


رونوشت:

- آقای دکتر الفت معاون محترم اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم قوه قضاییه جهت استحضار و درخواست پیگیری حفظ حقوق عامه

- آقای دکتر محسنی بندپی استاندار محترم تهران جهت استحضار و پیگیری

- آقای فرهادی فرماندار محترم تهران جهت استحضار و درخواست رد مصوبه مذکور در راستای صیانت از حقوق عامه

- آقای دکتر هاشمی ریاست محترم شورای اسلامی کلانشهر تهران جهت استحضار و درخواست بازنگری مصوبه مذکور در راستای صیانت از حقوق عامه و انجام وظایف نمایندگی

- آقای دکتر رفاهی مدیرکل پیشگیری های مردمی معاونت اجتماعی قوه قضاییه جهت استحضار

- آقای الموتی دبیر محترم شبکه ملی سمن های محیط زیستی و منابع طبیعی جهت استحضار و درخواست پیگیری موضوع

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.