رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر همدان:

ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان

ضرورت تدوین طرح جامع اقتصادی برای همدان
جلسه این هفته کمیسیون اقتصاد سرمایه گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان با حضور رئییس و اعضا شورا، مدیرکل دیوان محاسبات، نماینده سازمان بازرسی استان، معاون اداره کل اطلاعات استان، شهردار، معاونان، مدیران و کارشناسان شهرداری با محوریت بررسی فرایند سرمایه‌گذاری در پروژه پارک ملل توسط شرکت عصر طلایی هگمتانه برگزار شد.
سه شنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۱:۲۱
کد مطلب: ۱۸۱۰۰
Share
اسکان نيوز: رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای اسلامی شهر همدان تاکید کرد: تدوین طرح جامع اقتصادی برای استان و شهر همدان ضروری است و تحقق این امر باید متولی مشخصی داشته باشد.

حسین قراباغی با تاکید به حمایت از سرمایه گذار و تلاش برای دلگرمی آنان افزود: تمام تلاش ما بر این است که سرمایه‌گذاران از ورود به همدان پشیمان نشوند.

قراباغی با بیان این‌که باید خودمان را در جایگاه سرمایه‌گذار قرار دهیم تا مسایل و مشکلات آن‌ها را بهتر متوجه شویم، اضافه کرد: رضایت سرمایه‌گذاری که در استان مشغول به  کار است عاملی برای جذب بقیه سرمایه‌گذاران نیز است.

وی راه برون رفت همدان از بیکاری را حمایت از سرمایه‌گذاران در بخش‌های مختلف و به طور خاص در حوزه مدیریت شهری دانست و گفت: می‌توانیم با حمایت از سرمایه‌گذاران فعلی؛ بستر ساز حضور سرمایه‌گذاری‌های کلان در همدان باشیم.

رئیس کمیسیون اقتصاد سرمایه‌گذاری و گردشگری شورا با اشاره به این‌که اراده ما در کمیسیون سرمایه‌گذاری و گردشگری شورای شهر؛ رفع مشکلات سرمایه‌گذاران حوزه مدیریت شهری است، اضافه کرد: لازم است کارگروه تخصصی متشکل از مدیران و کارشناسان شهرداری، شهرسازی، درآمد، حقوقی، نمایندگان دیوان محاسبات، سازمان بازرسی و دادگستری تشکیل شود تا مباحث و موانع موجود در کار فعالیت شرکت عصر طلایی هگمتانه برای احداث پارک ملل تشکیل شود.

قراباغی با بیان این‌که شورا در راستا حمایت از سرمایه‌گذاری اقداماتی را انجام داده است، یادآور شد: شورا و شهرداری به تنهایی در این زمینه نمی‌تواند موفق عمل کند و باید دیگر مسئولان ذی‌ربط در کنار ما باشند چراکه حمایت آن‌ها باعث دلگرمی ما در پیگیری مسائل سرمایه‌گذاران می‌شود همچنین افزایش انگیزه سرمایه گذار را نیز به دنبال دارد.

وی از رفع مشکل اجرا پروژه میدان بار جدید خبر داد و یادآور شد: دستورالعمل شیوه‌نامه و پیش فروش غرفه‌های این میدان بار مورد بررسی قرار گرفت و اعضا شورا و مدیران شهرداری در راستا حل مشکل این سرمایه‌گذار پای کار هستند و هم اکنون کارها به خوبی  پیش می‌رود.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان ضمن تشکر از همکاری دیوان محاسبات و سازمان بازرسی با شورا و شهرداری جهت رفع موانع کار سرمایه‌گذاران، اظهار کرد: حمایت از سرمایه‌گذار باید در عمل دیده شود این‌که تنها شعار دهیم که فرش قرمز پهن می‌کنیم کافی نیست چرا که در این زمینه اقدام و عمل بسیار مهم است.

هدف شورا در حمایت از سرمایه‌گذار جذب آن است نه شعار

رئیس شورای شهر همدان هم با بیان این‌که با توجه به این‌که سرمایه‌گذاری از اهمیت خاصی برخوردار است باید از شعارزدگی بپرهیزیم، گفت: سعی شورا برای حمایت از سرمایه‌گذار تنها با شعار دادن نیست بلکه هدف ما عمل و جذب سرمایه‌گذار برای پایتخت تاریخ تمدن است چرا که رونق اقتصادی کاهش بیکاری را به دنبال دارد و ثمرات آن به نفع شهر و شهروندان است.

کامران گردان اضافه کرد: سعی می‌کنیم با تشکیل کمیته تخصصی مشکل شرکت عصر طلایی  هگمتانه  را حل کنیم تا بتواند کار خود را برای سرمایه‌گذاری در این شهر ادامه دهد.

گردان تاکید کرد: لازم است شرکت عصر طلایی نقشه‌های پروانه شهر را به شهرداری ارائه دهد تا محاسبات لازم انجام شده و مشکل حل شود.

مشکل شرکت عصر طلایی باید ضربتی انجام شود

مدیرکل مدیرکل دیوان محاسبات استان همدان نیز ضمن تشکر از اعضای شورا جهت حمایت و پیگیری‌ها برای رفع مشکلات سرمایه ‌گذار پارک ملل، گفت: کار باید ضربتی انجام شود نباید فرصت را از دست بدهیم.

نیکخو با اشاره به نوع قرارداد منعقد شده شهرداری با شرکت عصر طلایی هگمتانه یادآور شد: این موافقتنامه بیشتر حالت توریستی و تجاری داشته و ما نیز برای رفع کمک آماده هستیم.

وی در این خصوص تاکید کرد: چنان‌چه در این زمینه کمک نکنیم سرمایه‌گذار خسته شده و این آسیبی برای ظرفیت سرمایه گذاری استان است.

وی با تاکید بر این‌که باید مشکلات سرمایه‌گذاری پارک ملل به صورت شفاف بیان شود، افزود: قطعاً مشکل باید آسیب شناسی شده و حل شود و قطعا مئانعی وجود دارد که تاکنون حل نشده است نباید زمان را تنها با تشکیل جلسات از دست داد باید ضربتی وارد شد.

معاون اطلاعات استان همدان نیز با بیان این‌که حمایت از سرمایه‌گذار در همدان به گونه‌ای بوده که تاکنون حتی یک بار پای یکی از سرمایه‌گذاران به اطلاعات باز نشده است، افزود: این بزرگترین کمک اداره اطلاعات به بخش سرمایه‌گذاری است و ما تمام وقت پای بحث سرمایه‌گذاری هستیم.

نماینده سازمان بازرسی استان همدان نیز با اشاره به این‌که همه ما در پیروی از منویات مقام معظم رهبری در خصوص حمایت از سرمایه‌گذاری در تلاش هستیم افزود: متاسفانه روند صدور پروانه برای سرمایه‌گذار در همدان طولانی است و این موضوع باید حل شود

سادات با بیان این‌که در حمایت از سرمایه‌گذار قانون نیز باید رعایت شود، گفت: طبق قانون شورا و استانداری محدودیت‌هایی دارند و بیشترین تلاش ما حل مشکلات فعالان اقتصادی است و تا حدودی توانسته ایم در این راستا مدیران را راهنمایی کنیم.

نماینده شرکت عصر طلایی هگمتانه هم در این جلسه با بیان این‌که ما آمادگی این را داریم که برای این استان ارز آوری داشته باشیم، گفت:علی رقم با توجه به شرایط اقتصادی کشور و مشکلاتی که در خصوص سرمایه‌گذاری در همدان برای این شرکت به وجود آمده باز انگیزه کار در این استان را داریم.

محمود شرفخانی اضافه کرد: هدف شرکت سرمایه‌گذاری، رونق اقتصادی و به تبع آن ایجاد اشتغال است.
 
مرجع: شورای شهر همدان

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.