تجمع قانونمند"پویش نجات شاهوار" و حمایت از فرماندار

خواهان تعطیلی کامل معدن بوکسیت تاش هستیم

خواهان تعطیلی کامل معدن بوکسیت تاش هستیم
بعد از حکم تعطیلی معدن بوکسیت تاش از سوی فرماندار شاهرود در هفته گذشته، فعالان محیط زیست این شهر خبر می دهند که فعالیت این شرکت همچنان ادامه دارد. این موضوع زمینه ای برای ایجاد تجمع در شاهرود شد.
شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۵:۵۶
کد مطلب: ۱۸۱۷۵
Share
اسکان نيوز-الهه موسوی: تجمع مردمی اعتراض به ادامه کار معدن بوکسیت تاش امروز در شاهرود با عنوان "پویش نجات شاهوار" با حضور هزاران نفر از نیروهای مردمی، کوهنوردان، کشاورزان، فعالان محیط زیست و دیگر گروه های مردمی برگزار شد. این تجمع در حمایت از فرماندار و نماینده شاهرود برای پیگیری و تعطیلی فعالیت تخریب گر معدن بوکسیت تاش شکل گرفته و با شعار تعطیلی کامل این معدن پایان یافت.

 در حالی که اواخر هفته گذشته فرماندار شاهرود حکم به تعطیلی معدن بوکسیت تاش داد، این معدن کار خود را تعطیل نکرده و همچنان در حال معدنکاوی در حوزه کوهستان "شاهوار" است. در همین حال مردم شاهرود در تجمع اعتراضی امروز درخواست تعطیلی کامل این معدن و تمدید نشدن مجوز برای فعالیت آنرا دارند.  

 امیرحسین ولیان دبیر "جمعیت دیده بان طبیعت شاهرود" در اینباره به اسکان گفت:« از زمانی که فرماندار محترم شاهرود حکم تعطیلی معدن را دادند تا الان، این معدن عملا تعطیل نشده و همچنان مشغول به کار است. تلقی ما این بود که می شود چند روزی هم مهلت داد تا ابزار و ادوات و ماشین آلات شان را جمع آوری کنند؛ ولی دیروز خبر تاسف باری شنیدیم که لابی هایی به جریان افتاده که شرکت فوق، پروانه معدن را تمدید کنند. و ما شنیده ایم که حتیمی خواهند به مدت 15 سال آنرا تمدید کنند. آنها حتی می خواهند فرماندار را نیز برکنار کنند.»

او افزود:« برای پیشگیری از این اتفاق امروز شنبه تجمعی در حمایت از آقای فرماندار و نماینده مان و در اعتراض به تمدید فعالیت معدن داشتیم که با حضور حداکثری هزاران نفر از مردم شاهرود برگزار شد.»

ولیان تاکید کرد:« ما خواهان تعطیلی کامل معدن بوکسیت تاش هستیم و بارها اعلام کرده ایم که اگر این معدن به کار خود ادامه دهد خطرات بی آبی بیشتر گریبان شهر و شهروندان را خواهد گرفت؛ چرا که "شاهوار بزرگ ترین کانون آبساز البرز شرقی است و اگر بیش از این تخریب شود علاوه بر آسیب های زیست محیطی، خسارت های جدی برای حیات و اقتصاد مردم شاهرود بر جای خواهد گذاشت.»

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.