جانشین فرمانده نیروی انتظامی:

صدا و سیما برای برنامه های ترافیکی ناجا 200 میلیارد تومان می خواهد

صدا و سیما برای برنامه های ترافیکی ناجا 200 میلیارد تومان می خواهد
جانشین فرمانده نیروی انتظامی گفت: صدا و سیما برای پخش برنامه های آموزشی فرهنگی پلیس راهور در طول یک سال مبلغ 200 میلیارد تومان مطالبه می کند در حالی که ما حتی 10 میلیارد تومان هم نداریم.
يکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۷
ساعت ۱۲:۵۸
کد مطلب: ۱۸۱۸۷
Share
 اسکان نيوز: سردار ایوب سلیمانی روز شنبه در نشست شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور با بیان اینکه رسانه ها به خصوص صدا و سیما نباید برای کارهای فرهنگی و آموزشی به ویژه مسایلی که با جان مردم سروکار دارد مبلغی اخذ کند، افزود: این مهم در حالی است که رسانه ملی با درنظرگرفتن تخفیفات حداکثری فقط برای اجرای 2 برنامه و پخش از شبکه سراسری در ایام تعطیلات نوروز 98 مبلغ 2 میلیارد تومان مطالبه کرده است.
 
وی با اشاره به اینکه صدا و سیما از شهریور ماه سال گذشته برنامه های آموزشی پلیس راهور را که تاثیر بسزایی در فرهنگ سازی رانندگی و کاهش تصادفات و تلفات جاده ای دارد، به بهانه درخواست وجه قطع کرده است، افزود: صدا و سیما که می تواند با ارایه برنامه های آموزشی نقش بسزایی در کاهش تصادفات داشته باشد، به دلیل عدم توانایی ناجا در پرداخت وجه خواسته شده، پخش برنامه های پلیس راهور را قطع کرده است.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: یکی از مهمترین ارکان بحث مدیریت حمل و نقل و کاهش تصادفات و کاهش تلفات حوادث جاده ای کار رسانه ای در قالب توجیه، آگاه سازی و همراه سازی مردم است.

وی با اشاره به اینکه از زمان قطع برنامه های آموزشی توسط رسانه ملی متاسفانه شاهد افزایش تصادف و حوادث جاده ای هستیم، گفت: در صورت بسیج همه دستگاه های مربوطه و بر اساس برنامه ریزی های انجام گرفته در سه سال آینده می توان شاهد کاهش 6 هزار نفری تلفات جاده ای بود.

سردار سلیمانی خاطر نشان کرد: با هدف کاهش تصادفات و تلفات جاده ای، اطلس تصادفات سطح کشور را طی 10 سال گذشته به طور کلی و طی سه سال گذشته با ذکر جزئیات استخراج کرده و همه نقاط حادثه خیز سطح جاده های کشور را شناسایی و ارزیابی کرده ایم.

به گفته وی، بر اساس ارزیابی های به انجام رسیده 68 درصد تصادفات و 60 درصد تلفات در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد و از 1585 نقطه بحرانی حادثه خیز 1069 مورد تصادفات در 30 کیلومتری شهرها رخ می دهد.

سردار سلیمانی اظهار داشت: باید در 30 کیلومتری شهرها اگر حضور پررنگ، تقویت روشنایی ها، دوربین کنترل سرعت و دیگر موارد بازدارنده ایجاد شود و اگر همه دستگاه های مربوطه بسیج شده و دست به دست هم دهند، می توانیم شاهد کاهش تصادفات و تلفات جاده ای باشیم.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.