سخنگو شورای شهر یزد خبر داد:

شورای شهر یزد به دنبال انتخاب شهردار جدید

شورای شهر یزد به دنبال انتخاب شهردار جدید
شورای شهر یزد که تا چند روز قبل بر گزینه خود برای سمت شهرداری پافشاری می‌کرد گویا تغییر استراتژی داده و امروز بررسی گزینه‌های جدید را آغاز کرده است.
پنجشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۴:۴۰
کد مطلب: ۲۰۱۲۳
Share
اسکان نيوز: شهر یزد از حدود هشت ماه قبل شهردار ندارد. اوایل مهرماه، شهردار وقت یزد از سمت خود استعفا داد و به عنوان معاون وزیر کشور در حال فعالیت است. پس از سه هفته، شورای شهر فرهمند، معاون شهردار را به عنوان گزینه منتخب خود معرفی کرد اما نزدیک به چهارماه حکم تایید یا رد صلاحیت او توسط وزارت کشور صادر نشد. بعد از چهار ماه اعلام شد وی نمی تواند شهردار یزد شود.

پس از آن شورای شهر سیدحسینی، معاون سابق استاندار یزد را به عنوان شهردار به وزارت کشور کرد اما پس از چند هفته اعلام شد مدرک تحصیلی او مناسب شهرداری نیست و او هم حذف شد.

اوایل سال جاری دوباره شورای شهر در رقابت چالشی که منجربه انشقاق در شورا شد به گزینه دیگری رسید. داور نظری با شش رای از مجموع یازده رای به عنوان شهردار یزد به وزارت کشور معرفی شد.

پس از چند هفته، حکم او در کانال تلگرامی شورای شهر یزد منتشر و سخنگو و رئیس شورا از صدور حکم وی خبر دادند اما بلافاصله رسانه‌های محلی از بحران تازه برای شورا گزارش منعکس کردند.

آن‌چه بعدا مشخص شد صدور حکم وی در وزارت کشور بدون رعایت مقررات و استعلام‌های قانونی بوده و وزارت کشور بدون دریافت استعلام از وزارت اطلاعات، حکم وی را صادر کرده است.

این مساله منجربه عدم ابلاغ و تنفیذ شهردار و در نهایت عدم معارفه منجر شد. در ابتدا گفته شد به زودی وی معارفه می‌شود اما چنین نشد. سفید، رئیس شورای شهر یزد در یک نشست عمومی اعلام کرده بود از این گزینه کوتاه نمی‌آییم.

این درحالی است که با توجه به صدور حکم توسط وزارت کشور، تنها سه راه برای رفتن داور نظری از صندلی شهرداری یزد وجود دارد. نخست استعفا وی، برکناری توسط شورای شهر و یا برکناری توسط کمیته تخلفات.

اما امروز سخنگو شورای شهر از برگزاری جلسه بین دو گزینه برای انتخاب شهردار جدید برای یزد خبر داده است.

عباسی در مطلبی در صفحه شخصی خود از برگزاری جلسه با آقایان عزیزی و زارع پور برای ارائه برنامه‌های آنان برای تصدی پست شهرداری خبر داده است.

با این روند به نظر می‌رسد سناریو استعفا برای داور نظری اردبیلی طراحی شده است و شورای شهر از این شرایط عجیب وی برای تائید گزینه بعدی خود، سود خواهد برد.
 
مرجع: ایلنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.