رئیس قوه قضاییه در حرم امام راحل مطرح کرد

نباید به هیچ وجه حق مردم ضایع شود

نباید به هیچ وجه حق مردم ضایع شود
رئیس قوه قضاییه به مناسبت هفته قوه قضاییه با آرمان های امام راحل تجدید میثاق کرد.
شنبه ۱ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۰:۲۱
کد مطلب: ۲۰۶۶۹
Share
اسکان نيوز:  آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی به همراه جمعی از مسئولان قضائی با حضور در حرم بنیانگذار انقلاب اسلامی، با آرمان‌های امام راحل تجدید میثاق کرد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی یادگار امام (ره)، رئیس قوه قضائیه و مسئولان قضائی را همراهی می‌کرد.

مسئولان عالی قضائی پس از تجدید میثاق با معمار کبیر انقلاب بر سر مزار شهدای هفتم تیر حاضر شدند و به مقام شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کردند.

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی در حاشیه این بازدید گفت: این فرصت تجدید میثاق، فرصتی در جهت اجرای عدالت و تشکیل جامعه‌ای مبتنی بر آرمان‌های الهی است.

وی با بیان اینکه پرچم مبارزه با فساد را امام برافراشت، گفت: چهل سال قبل به جهت نهی از همه پلشتی‌ها امام این پرچم را بلند کردند.

رئیس قوه قضائیه افزود: تاکید امام راحل بر دستگاه قضا قابل توجه است. نفوذناپذیری و اجرای عدالت و دیدن خدا در همه حالات از تأکیدات امام خمینی (ره) است.

آیت‌الله رئیسی تصریح کرد: در آستانه هفته قوه قضائیه از روح بلند امام راحل مدد می‌طلبیم تا در اجرای آرمان‌های ایشان کوشا باشیم.

وی با بیان اینکه امام محور اخلاص بودند، گفت: ایشان در توجه به مردم گره گشا بودند.

رئیس قوه قضائیه در پاسخ به این سوال که با توجه به برنامه تحول قضائی مهمترین برنامه‌های شما در آینده چه خواهد بود؟، افزود: در راستای تحول قضائی رفع اطاله دادرسی، کاهش ورودی به پرونده‌های قضائی، صدور احکام متقن، توجه به مردم و حقوق حقه مردم مورد توجه دستگاه قضائی خواهد بود.

وی با بیان اینکه توجه به حق الناس در سیره امام خمینی (ره) کار بود، گفت: دیدگاه امام را نسبت به این موضوع ببینم. توجه به حقوق عامه باید اولویت باشد و نباید حق مردم به هیچ وجه ضایع شود.

وی افزود: در سیره و روش امام توجه به حقوق مردم مورد توجه بود و همه عزیزان، مدیران اجرایی دستگاه‌های مسئول بخش قانونگذاری عزیزان و همکاران قضائی خودم دیدگاه امام را به امام نسبت حقوق مردم و حق الناس مورد توجه قرار دهند. مبارزه با تبعیض و اجرای عدالت برنامه اصلی ما در این دوره خواهد بود.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.