تامین اجتماعی مردم خارگ را نادیده گرفته است

تامین اجتماعی مردم خارگ را نادیده گرفته است
نائب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ با اشاره به درآمدهای هنگفت سازمان تامین اجتماعی از خارگ، عنوان کرد: بی‌توجهی سازمان تامین اجتماعی به ساخت درمانگاه در جزیره که از ابتدایی‌ترین خدمات این سازمان به افراد تحت پوشش خود محسوب می‌شود، گواه این است که ایشان مردم مظلوم خارگ را نادیده گرفته‌اند.
يکشنبه ۱۶ تير ۱۳۹۸
ساعت ۱۲:۴۳
کد مطلب: ۲۱۰۷۶
Share
اسکان نيوز: بهروز خواجه در جمع خبرنگاران گفت: جزیره خارگ به واسطه صنعتی بودن و حضور شرکت‌های مختلف سهم قابل توجهی را در درآمدهای سازمان تامین اجتماعی دارد، به طوری که این سازمان از قریب به ۳۰ هزار بیمه شده مستقیم و غیرمستقیم در این جزیره درآمد دارد. اما متاسفانه مسئولان سازمان تامین اجتماعی همواره با بی توجهی، چشم خود را بر روی مشکلات معیشتی بیمه شدگان خود در این جزیره بسته اند.
 
وی افزود: حال سئوال اینجاست که با هزینه‌های پزشکی سرسام‌آور کنونی، کمبود امکانات در مرکز بهداشت خارگ و همچین شرایط خاص تردد جزیره، آیا همه شهروندان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی توان درمان بیماری خود را در بیرون از جزیره دارند؟ و اگر بیمارستان نفت نبود و یا به هر دلیلی امکان ارائه خدمات به بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی را نداشته باشد آیا یک مرکز بهداشت می‌تواند نیازهای درمانی و پزشکی مردم را تامین کند؟
 
مردم جزیره خارگ چشم انتظار تاسیس یک درمانگاه هستند
 
نائب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ اظهار کرد: این در حالی است که بیمه شدگان تامین اجتماعی در شهرهای بزرگ از بهترین امکانات و خدمات پزشکی تخصصی و فوق تخصصی استفاده می کنند و سازمان تامین اجتماعی در بسیاری از شهرها که حتی افراد بیمه شده کمتری نسبت به خارگ دارند ارتقا درمانگاه‌ها و افزایش خدمات خود را دنبال می‌کند، مردم جزیره خارگ همچنان چشم انتظار تاسیس یک درمانگاه هستند.
 
بهروز خواجه در ادامه با اشاره به مشکل دیرینه اعزام بیمار در جزیره خارگ خاطرنشان کرد: متاسفانه با وجود امکانات پزشکی محدود در جزیره خارگ هر از گاهی شاهد نیاز اورژانسی بیماران به اعزام به بیرون از جزیره هستیم و در این میان مکررا پیش آمده که برخی از بیماران به دلیل فراهم نشدن شرایط اعزام حتی جان خود را از دست داده‌اند، اما متاسفانه سازمان تامین اجتماعی حتی در قبال جان افراد نیز خود را مسئول نمی‌داند و این مشکل دیرینه همچنان لاینحل مانده است.
 
نایب رئیس شورای اسلامی شهر خارگ در پایان خواستار ورود و پیگیری جدی مسئولان سازمان تامین اجتماعی شد و ابراز امیدواری کرد تا با تغییر دیدگاه این سازمان به جزیره خارگ، مردم مظلوم این جزیره پس از سالیان متمادی به کمترین حقوق خود دست یابند. 
 
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.