در جلسه هیات وزیران به ریاست دکتر روحانی:

نحوه توزیع یارانه‌های بخش مسکن برای سال ۱۳۹۵ مشخص شد

نحوه توزیع یارانه‌های بخش مسکن برای سال ۱۳۹۵ مشخص شد
دوشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۵
ساعت ۱۳:۲۴
کد مطلب: ۲۱۵۱
Share
  • هیات وزیران در جلسه عصر یکشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی رییس جمهوری ، نحوه توزیع یارانه های بخش مسکن را برای سال ۱۳۹۵ مشخص و مصوب کرد.

اسکان نيوز: در این جلسه، مبلغ ۲ هزار میلیارد ریال برای توزیع یارانه‌های تخفیف عوارض و تراکم، حمایت‌های مالی و ایجاد تأسیسات عمومی مسکن مهر در سال ۱۳۹۵ اختصاص یافت.
 
از این میزان اعتبار، مبلغ ۱۷۵۷ میلیارد ریال برای تخفیف عوارض پروانه تراکم ساخت، مکان یابی و طراحی و خدمات مهندسی، بیمه کیفیت، حمایت های مالی، آماده سازی و تأمین خدمات روبنایی و زیربنایی، مساجد، ترویج مقررات ملی ساختمان و نظارت عالیه بر ساخت‌وسازهای ۲۳۰ هزار واحد مسکن مهر اختصاص می‌یابد.
 
هیات وزیران در ادامه این جلسه به وزارت امور اقتصادی و دارایی اجازه داد تا با همکاری سازمان برنامه و بودجه کشور و بانک مرکزی مبلغ ۵۰ هزار میلیارد ریال جهت افزایش سرمایه دولت در بانک مسکن اختصاص دهد.
 
همچنین با تصویب هیات وزیران، شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک جایگزین شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) در طرح توزیع سهام عدالت شد.
 
بر این اساس، ۳۰ درصد از سهام شرکت آزمایشگاه فنی و مکانیک خاک به طرح توزیع سهام عدالت اختصاص می یابد و ۷۰ درصد مابقی سهام این شرکت نیز در چارچوب مقررات توسط سازمان خصوصی سازی واگذار خواهد شد.
مرجع: پایگاه اطلاع رسانی دولت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.