جعفرپور:

درخواست گزارش بدحجابی باعث دودستگی در مردم می‌شود

درخواست گزارش بدحجابی باعث دودستگی در مردم می‌شود
رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس معتقد است برخی موضوعات فرهنگی و نیازمند راه‌حل‌های فرهنگی هستند که اگر ذیل گفتمان امنیتی تعریف شود، ناگزیر دوقطبی‌ میان مردم و حاکمیت تولید می‌شود.
پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۸
ساعت ۱۹:۰۰
کد مطلب: ۲۱۷۴۵
Share
اسکان نيوز: جمشید جعفرپور درباره ورود زنان به ورزشگاه‌ها گفت: متأسفانه چنین موضوعاتی به خاطر عدم توجه به جایگاه صحیح آن، زمینه ‌ساز بحرانی در سطح ملی شده که دشمنان از آن در جهت پیشبرد مقاصد خود و تخریب وجهه جمهوری اسلامی سوءاستفاده می‌کنند.

نماینده مردم لارستان، خنج و گراش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه این‌دست موضوعات اساساً فرهنگی و نیازمند راه‌حل‌های فرهنگی هستند، افزود: زمانی که راه گفتگو بسته شود و به دنبال آن باشیم که هر مسئله‌ای را ذیل گفتمان امنیتی تعریف کنیم، ناگزیر دست به تولید تقابل و دوقطبی‌ میان مردم و حاکمیت می‌کنیم.

وی ادامه داد: حضور زنان در ورزشگاه‌‌ها اولویت بدنه زنان جامعه ما نیست اما مسئولان به واسطه دامن‌زدن به حساسیت‌ها، آن را برجسته کرده و مسائل و نیازهای اساسی این بخش از جامعه را به حاشیه می‌برد.

برخورد قضایی؛ انتهایی‌ترین حلقه در زنجیره راه‌حل 

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در نگاه کلان، مسئله حجاب نیز درگیر چنین تناقضاتی شده است؛ در حالی که حجاب و عفاف موضوعی فرهنگی است و برخورد قضایی باید در فرع و انتهای زنجیره راه‌حل  قرار داشته باشد.

وی تاکید کرد: اهمال دستگاه‌های اجرایی در حوزه فرهنگ باعث شده تا عمده اقدامات در این زمینه محدود به همین نگاه انتظامی و قضایی باشد.

درخواست گزارش مردمی از افراد بی‌حجاب به چالش‌ جدی در انسجام اجتماعی می‌انجامد

جعفرپور گفت: زمانی که از مردم خواسته می‌شود که به طور مثال ناهنجاری در حوزه حجاب را گزارش دهند، به طور غیرمستقیم تقابلی میان قشر باحجاب و بی‌حجاب ایجاد کرده و به تدریج وحدت و همدلی میان مردم تبدیل به خصومت و دودستگی می‌شود که این نگاه در بلندمدت به شکل‌گیری چالش‌ جدی در وحدت و انسجام اجتماعی می‌انجامد.

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با استناد به رهنمودهای مقام معظم رهبری درباره افراد بی‌حجاب تصریح کرد: تأکید ایشان همواره بر انجام امر به معروف و نهی از منکر زبانی توسط مردم و پرهیز از ایجاد نفرت به این وسیله بوده است.
مرجع: خانه ملت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.