کشف عتیقه‌های متعلق به هزاره دوم پیش از میلاد مسیح در خیابان منوچهری

کشف عتیقه‌های متعلق به هزاره دوم پیش از میلاد مسیح در خیابان منوچهری
ماموران پلیس با دستگیری یکی از فروشندگان عتیقه در خیابان منوچهری ده‌ها قطعه اشیای متعلق به هزاره اول و دوم پیش از میلاد مسیح را کشف و ضبط کردند.
سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸
ساعت ۱۶:۰۲
کد مطلب: ۲۳۰۰۶
Share
اسکان نيوز: روز شنبه ماموران کلانتری ۱۰۹ بهارستان از فعالیت غیرقانونی فردی در خرید و فروش اشیا عتیقه در محدوده خیابان منوچهری با خبر شده و برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند. در جریان تحقیقات آنان مشخص شد که گزارش واصله به کلانتری صحت داشته و این فرد در رابطه با خرید و فروش اشیاء عتیقه فعالیت دارد.

در همین راستا رسیدگی به موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت و در تحقیقات تکمیلی آنان مشخص شد  که مردی حدودا ۴۰ ساله در یکی از پاساژهای خیابان منوچهری فعال است و در کنار کسب و کار خود اقدام به فروش غیرمجاز اشیا عتیقه نیز کرده است که نتایج این تحقیقات در اختیار مقام قضایی قرار گرفته و با اخذ مجوزهای لازم،  تیمی از ماموران کلانتری ۱۰۹بهارستان عملیات خود برای دستگیری این فرد را آغاز کردند.

در ادامه ماموران با حضور در محل فعالیت این فرد، تعدادی از اشیا عتیقه را کشف کرده و متهم را نیز دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند که این فرد در بازجویی‌های اولیه به بزه انتسابی اقرار و ادعا کرده که بیش از ۱۵ سال که در امر خرید و فروش اشیاء عتیقه فعالیت می‌کند.

این فرد همچنین در ادامه بازجویی‌ها به ماموران گفت که اشیاء عتیقه را به قیمت میلیون‌ها تومان به خریداران و مجموعه داران فروخته است. در بازرسی از مغازه این فرد نیز بیش از ۵۰ عدد سکه، ۱۶ عدد گرز، سر تبر، جمجمه‌های کوچک حیوانات، مجسمه سر اژدها، گلدان‌های قدیمی، هشت عدد دستبند و جاشمعی‌های قدیمی و.. کشف و ضبط شد.

اشیا مکشوفه به کارشناسان میراث فرهنگی نشان داده و مشخص شد که قدمت این اشیا مربوط به هزاره اول و دوم پیش از میلاد مسیح است و جنس آن نیز مفرغ است که احتمالا در حفاری‌های سال‌های گذشته در محدوده استان لرستان کشف شده است.  
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.