از درآمدهای میلیاردی تا مسافرکشی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی

از درآمدهای میلیاردی تا مسافرکشی مهندسان عضو سازمان نظام مهندسی
عضو هیئت مدیره انجمن راه و ساختمان گفت: در حال حاضر عده ای با رانت و لابی به هیئت مدیره رسیده اند و پروژه ها را به گونه ای بین خودشان پخش می کنند که افرادی میلیاردها تومان برداشت می کنند و مهندسینی هم هستند که از بیکاری به مسافرکشی روی آورده اند.
چهارشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۴
ساعت ۰۴:۱۲
کد مطلب: ۲۵
Share
 
سعید امدادی در گفتگو با سایت اسکان نيوز ضمن تاکید بر این نکته که ارزیابی از عملکرد سازمانهای نظام مهندسی و قانون نظام مهندسی بستگی به نگاه هر فرد، گروه یا جریان دارد، افزود: بعضی ها خیلی راضی هستند و بعضی ها راضی نیستند. به هر حال قانون نظام مهندسی در سال 1374 تدوین و تصویب شده و بیست سال از آن می گذرد و خیلی از بخش های این قانون و آیین نامه های آن اجرا نشده و بعضی هم ناقص اجرا شده است و به هر حال نقاط ضعف و قدرت دارد.

وی با بیان اینکه این قانون ضعفهای فراوانی دارد و اگر آن را درست و کامل اجرا کنند باز هم مشکل وجود دارد، اظهار داشت: این قانون برای بیست سال پیش است و شرایط جامعه خیلی عوض شده و قانون هم نیاز به بازنگری دارد. یکی از بحث های داخلی خود سازمان مسئله بازرسان است. اشتباهی در قوانین انتخاب بازرس وجود دارد و قانون نظام مهندسی این طور مصوب شده که بازرسان نظام مهندسی وظیفه دارند عملکرد هیئت مدیره سازمان را بررسی کنند. اما اینکه خود این هیئت مدیره بازرسان را انتخاب کنند خطای بزرگی است و هیئت مدیره نمی تواند به وسیله این بازرسان انتخابی، خودشان بر عملکرد خودشان نظارت کنند.

امدادی گفت: علی رغم احترامی که برای همکاران خود قائل هستم باید بگویم که در جلسه هیئت مدیره سازمان نظام تهران یک سری از افراد و همکاران خود ما لابی کرده و خود را مطرح کردند بدون اینکه دیگران اطلاع داشته باشند. این حق همه است که اطلاع رسانی کنند و برای بازرس اعلام آمادگی و ثبت نام کنند اما این روند رخ نداد و این حق از همه گرفته شده است. البته این ضایع شدن حق از نظر قانون مدنی است و از نظر نظام مهندسی کار درستی شده است و آقایان کار درست را انجام داده اند. در واقع بخشی از قانون نظام مهندسی با قوانین مدنی کشور مغایرت و نیاز به اصلاح دارد. متاسفانه این روند در بیست سال گذشته وجود داشته و ادامه دارد.

عضو هیئت مدیره انجمن راه و ساختمان ضمن تاکید بر این نکته که از این موارد مغایرت زیاد است افزود: مهندسینی که می خواهند پروانه اشتغال بگیرند باید حداقل 3 سال سابقه کار در هر رشته مثل معماری، عمران، مکانیک، برق، نقشه برداری و ....داشته باشند تا پایه 3 شوند و حداقل سه سال از اتمام تحصیلشان گذشته باشد و کار مفید داشته باشند. همچنین باید در آزمونی صلاحیت آنها مشخص شود و بعد پروانه اشتغال بگیرند اما نکته این است که هر مهندسی که درسش تمام می شود می تواند بیاید عضو نظام مهندسی شود و چند وقت بعد هم برای هیئت مدیره کاندیدا شود.

امدادی با اشاره به تعداد قابل توجه فارغ التحصیلان رشته های مهندسی به خصوص از دانشگاه آزاد اظهار کرد:  تولید مهندس به حدی رسیده که واقعا باید فکری برای کار آنها شود و در عین حال دوستان جوانی بعد از فارغ التحصیلی بدون داشتن پروانه اشتغال و فقط با فرض اینکه دانشجو و فارغ التحصیل این رشته هستند، بدون هیچ تجربه ای در انتخابات هیئت مدیره شرکت میکنند و به کسانی رای می دهند که صلاحیت لازم را ندارند و متاسفانه در حال حاضر برخی از اعضا برای جمع کردن رای از بی اطلاعی این جوانان استفاده کرده و بار خود را می بندند.

این کارشناس ارشد عمران می گوید که گروه های صنفی مختلف با شرایط متفاوتی رو به رو هستند و به همین دلیل نارضایتی ها هم متقاوت است. وی در ادامه گفت: از دیدگاه صنفی بخش اصلی مهندسان از نظام مهندسی ناراضی هستند اما مسئله این است که از بین حدود 100 هزار مهندسی که در تهران عضویت دارند 80 درصدشان به دلیل مشغله، نارضایتی یا دلسردی در امورات سازمان شرکت نمی کنند و باید با تدبیری این افراد را جذب کنیم.

عضو هیئت مدیره انجمن راه و ساختمان  گفت: در حال حاضر عده ای با رانت و لابی به هیئت مدیره رسیده اند و پروژه ها را به گونه ای بین خودشان پخش می کنند که افرادی میلیاردها تومان برداشت می کنند و مهندسینی هم هستند که از بیکاری به مسافرکشی روی آورده اند.

وی با بیان اینکه مسئله درآمد مهندسان در این حجم ساخت و ساز شهر تهران مهم است افزود: در گذشته درآمد نظام مهندسی از درآمد خدمات شهری کمتر بود اما حالا اعداد معقول تر شده و البته در کنار این حجم پول فساد هم وارد شده و تعدادی از مهندسان در تهران و سایر کلانشهرها به رانت خواری روی آورده اند و کل مهندسان را از شرایط برابر و سالم محروم کرده اند. در این میان افرادی از این قانون راضی و خشنود هستند و افرادی ناراضی و ناراحت و تا آنجا که من در جریان هستم شکایت های فراوانی وجود دارد.

امدادی خاطر نشان کرد سازمان نظام مهندسی به عنوان یک سازمان غیر دولتی مردم نهاد می بایست منافع جمع را در نظر بگیرد و افراد حاضر در آن می بایست منافع مادی و معنویشان محقق شود.

وی در ادامه گفت: اگر هر کسی جای خود قرار گیرد و به پولی که حق آنها است راضی باشند طبیعتا به یک چهارچوب تعریف شده می رسیم. در حال حاضر رتبه بندی مهندسین انجام شده اما باید ساز و کار بهتری تعریف شود تا مهندسینی که تجربه و سابقه بالاتری دارند کار بیشتری هم به آنها سپرده شود و برعکس تا به این ترتیب انگیزه کار نهادینه شود.

البته منکر زحمات انجام شده در سالهای اخیر نیستم اما تا رسیدن به نقطه مطلوب که نظر همه را تامین کند و شهر و مردم هم راضی زندگی کنند فاصله زیادی داریم.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
کل نظرات : ۹
منتشر شده : ۸
در صف انتظار : ۱
غیر قابل انتشار : ۰
 
 
مهرداد هاشم زاده همايونی
وضعيت سازمان نظام مهندسی و هيات مديره آنها در تمام استانها آنچنان خراب است كه هر روزی خبری از تخلفات و بركناری و ارجاع پرونده اعضای هيات مديره ها ی اكثر استانها به شورای انتظامی ميرسد .
در اين بين بايد حركت و جريانی را برای اصلاح اين سازمان انجام داد
پیشرو
سازمان نظام مهندسی با وجود تعداد بالای اعضایش متاسفانه هیچ گونه قدرتی ندارد و شهرداری ها و عناصر دست اندر کار در امر ساخت و ساز هیچگونه ارزشی برای جامعه مهندسی قائل نیستند. هر روز به حس سرخردگی و حقارت مهندسین اضافه میشه و فقط باید تاسف خورد. مهندسین محترم هم انگار نه انگار...
مهندس بدون پارتی
یه سر هم به شهرستان قدس بزنید و بیعدالتی رو ببینید.
افرادی کار رو بین خودشون تقسیم میکنن و سایرین که تو تیمشون نباشن سالی حتی یک کار هم نمیگیرند.
صدرا
برای ایام عید اسکان ندارید
ناظر گاز
باسلام واحترام
چرا تعرفه نظارت گاز خانگي از سال 92 تا كنون هيچگونه تغييري نكرده؟
مگر ظرف اين دوسال تعرفه هاي نظارت تغيير نداشته ، چرا براي نظارت گاز تغييروافزايش نداشته ايم ، مسئولين ومديران وزارت راه وشهرسازي چرا جوابگو نيستند؟
حسین
نظام مهندسی تبریز از همه بدتره.
از اول سال تا حالا یک پرونده هم ارجاع نشده.
علیرضا
مگر بدون داشتن پروانه پایه 2می شود کاندید هییت مدیره شد ؟ گویا این دوست عزیزمان هنوز فرصت نکرده اند ایین نامه اجرایی قانون را مطالعه بفرمایند
محسن
سلام
کسی میدونه ازمون بعدی نظام مهندسی کی برگزار میشه