سرنوشت پلاسکو در انتظار سازه‌های ناایمن پایتخت

دوشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۶
ساعت ۱۱:۴۲
کد مطلب: ۳۰۷۱
Share
  • عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس تاکید کرد: همکاری مسئولان سازمان نظام مهندسی و شهرداری بعد از ورود دادستانی برای تامین ایمنی سازه‌های پایتخت ضروری است.

اسکان نيوز: غلامرضا حیدری در خصوص حکم دادستانی برای 19 بنا ناایمن پایتخت، گفت: ورود دادستانی به ایمنی سازه‌های ناایمن پایتخت قابل تقدیر و تشکر است اما پس از این سازمان نظام مهندسی به عنوان متولی اصلی باید ورود کرده و نسبت به تامین استانداردها کمک کند.
 
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورا اسلامی تصریح کرد: شهرداری نیز به نوعی دیگر مسئولیت دارد بنابراین همکاری شهرداری با نظام مهندسی برای تامین ایمنی ساختمان‌ها اهمیت بسیار دارد.
 
وی افزود: دادستانی بر مبنا نظر کارشناسان تخصصی دادگستری وضعیت ایمنی سازه‌ها را بررسی و 19 بنا ناایمن را مشخص کردند، البته غیر از این موارد، سازه‌های ناایمن دیگر هم در پایتخت وجود دارد که در اولویت بعدی باید به تامین ایمنی آن‌ها هم پرداخته شود.
 
حیدری معتقد است: سازمان آتش‌نشانی به عنوان یکی از مجموعه‌های ذیل شهرداری نیز در تامین ایمنی این سازه‌ها نقش موثری دارد زیرا بسیاری از ساختمان‌های ناایمنی که اخطاریه دریافت کرده‌اند فاقد امکانات اطفا حریق هستند، بنابراین برای جلوگیری از حوادثی چون آتش‌سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو بهتر است این مجموعه‌ها و مدیران مربوطه اخطارها را جدی بگیرند.
 
عضو مجمع نمایندگان تهران در مجلس شورا اسلامی تصریح کرد: بعد از حادثه پلاسکو جزئیات مناسبی از وضعیت برخی بناهای ناایمن به‌دست آمد که نتیجه آن صدور اخطاریه‌های دادستانی جهت تامین ایمنی سازه بود، بنابراین ضمن ورود تخصصی دادستانی، همکاری و هماهنگی سایر مجموعه ها لازم است، البته شورا شهر هم می‌تواند جهت هماهنگی مجموعه‌های مذکور اقدامات لازم را انجام دهد.
 
اقبال شاکری، رئیس کمیته عمران شورای شهر تهران از ابلاغ ایمن‌سازی برای ۱۹ ساختمان ناایمن خبر داد و گفت: ۱۹ مجتمع تجاری پرخطر در مناطق مرکزی شهر تهران اخطاریه دادستانی را برای ایمن‌سازی بنا دریافت کرده‌اند که ساختمان علاالدین و آلومینیوم از معروف‌ترین ساختمان‌های اعلام شده در این رابطه بودند؛ غیر از این موارد بناهایی که در خیابان‌های پرتردد پایتخت واقع شده‌اند و باید هرچه سریع‌تر شرایط ایمن را پیدا کنند هم اخطاریه دریافت کردند که در صورت بی‌توجهی با حکم قضایی پلمب می‌شوند.
مرجع: خبرگزاری خانه ملت

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.