فاطمه دانشور در گفت و گو با اسکان نیوز:

برای رفع آسیب های اجتماعی فقط ساختمان ساخته ایم/ قالیباف اعتقادی به تخصص ندارد

برای رفع آسیب های اجتماعی فقط ساختمان ساخته ایم/ قالیباف اعتقادی به تخصص ندارد
رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با ابراز تاسف نسبت به این که در طول سال های گذشته محمد باقر قالیباف اعتقادی به کار تخصصی در بحث آسیب های اجتماعی نداشته است، عنوان کرد: در این حوزه تنها به ایجاد سخت افزار و ساختمان بسنده کرده ایم این در حالیست که نگران حذف کمیته اجتماعی از شورای پنجم هستیم.
پنجشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۶
ساعت ۰۸:۰۱
کد مطلب: ۳۱۶۹
Share
فاطمه دانشور رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران در گفت و گو با خبرنگار شهری اسکان نيوز با اشاره به تلاش های شورای چهارم در حوزه آسیب های اجتماعی عنوان کرد: بنده در بدو ورود به شورا در برنامه پنج ساله شهرداری موادی همانند تنظیم سند رفاه و آسیب اجتماعی شهرداری تهران را اضافه کردیم که این ماده پس از چهار سال تدوین و برای رای گیری باید به صحن ارایه شود.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی شورای شهر و شهرداری تهران در حوزه آسیب های اجتماعی عنوان کرد: در سازمان های مربوطه سخن افزار مورد نیاز تعبیه شده است. نمونه این موارد مرکز بهاران و مراکز خاص نگهداری زنان است. در مجموع تعداد 78 ساختمان در حوزه آسیب های اجتماعی در سال های گذشته ایجاد شده است.

دانشور با اشاره به این که محمد باقر قالیباف اعتقادی به کار تخصصی ندارد، خاطرنشان کرد: سخت افزارهای مورد نیاز در حوزه آسیب های اجتماعی در سال های گذشته ایجاد شده اما در حوزه مدیریت با اشکال مواجه هستیم در نتیجه این مراکز به صورت تخصصی اداره نمی شود.

رییس کمیته اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران با تاکید بر این که وظیفه شورای شهر و شهرداری در دوره بعد تقویت حوزه های مدیریتی آسیب های اجتماعی است، عنوان کرد: اداره این حوزه باید از طریق متخصصان حوزه اجتماعی و مدیران متخصص باشد.

دانشور با اشاره به کاهش تعداد اعضای شورای شهر درشورای پنجم، اظهار کرد: به همین دلیل بنده نگران حذف کمیته اجتماعی از شورای پنجم شهر هستم. این در حالیست که گاه ارایه گزارش های این کمیته به دستگاه های دولتی منجر به صدور مصوبه های کشوری شده است.

وی تاکید کرد: توصیه می کنم شورای بعدی به صورت اختصاصی به حوزه آسیب های اجتماعی ورود کند. برخی اعتقاد دارند این حوزه به شهرداری بی ارتباط است اما مصوبه های مرتبط با این موضوع وجود دارد و بر اساس برخی مواد قانونی شهرداری موضف به ورود به حوزه آسیبهای اجتماعی است.

 

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.