مدیرکل میراث‌فرهنگی اصفهان تاکید کرد:

تناسب معماری بناهای بوم‌گردی اصفهان با فرهنگ و معماری منطقه

تناسب معماری بناهای بوم‌گردی اصفهان با فرهنگ و معماری منطقه
مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: اولویت جدی میراث‌فرهنگی این است که معماری بناها در بوم‌گردی سنتی و متناسب با مصالح و معماری همان منطقه باشد.
چهارشنبه ۸ شهريور ۱۳۹۶
ساعت ۲۱:۵۳
کد مطلب: ۳۷۱۵
Share

اسکان نيوز: فریدون اللهیاری با اشاره به ایجاد اقامتگاه‌های بوم‌گردی، اظهار کرد: اولویت جدی میراث‌فرهنگی این است که معماری بناها در بوم‌گردی سنتی و متناسب با مصالح و معماری همان منطقه باشد.

به گزارش تسنیم، وی افزود: در بخشی از مناطق استان که پیشینه تاریخی غنی‌تر دارند طبیعی است که روستاها نیز بافت قدیمی و سنتی داشته باشند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان اصفهان گفت: در برخی از روستاهای استان بخشی از بوم‌گردی مرتبط با حوزه طبیعت گردی و گردشگری است، در این مناطق ممکن است بافت و معماری خاص وجود نداشته باشد اما در هر صورت ظرفیت‌های طبیعت‌گردی، آداب و سنت مردمی، فرهنگ بومی و صنایع دستی روستایی و تولیدات در این مناطق مورد توجه است.

وی بیان کرد: یکی از مهم‌ترین سیاست‌های ما در این زمینه توسعه گردشگری به‌ویژه در غرب و جنوب استان است، اکنون شاهد رشد فزاینده اقامتگاه‌ها و استقبال مردم محلی از ایجاد این اقامتگاه‌ها در غرب استان اصفهان هستیم.

الهیاری خاطرنشان کرد: یکی از سیاست‌های اداره کل میراث‌فرهنگی استان اصفهان گسترش گردشگری، ترویج صنایع‌دستی و حفاظت از میراث‌فرهنگی در تمامی پهنه استان بزرگ اصفهان است.

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.