مجسمه‌های بزرگ تونی کرگ به موزه هنرهای معاصر می‌آید

مجسمه‌های بزرگ تونی کرگ به موزه هنرهای معاصر می‌آید
موزه هنرهای معاصر تهران پس از نمایشگاه هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران میزبان آثار تونی کرگ مجسمه ساز انگلیسی- آلمانی است.
چهارشنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: ۵۰۲۰
Share
اسکان نيوز: تونی کرگ، هنرمند شناخته شده عرصه مجسمه سازی و هنرهای معاصر است. او که 68 سال دارد در سال 1988 موفق به دریافت جایزه ویلیام ترنر شد. در سال 1977 کرگ به برلین رفت و تاکنون در آنجا کار و زندگی می کند. او که کار خود را با چیدمان سازی از اشیاء حاضر و آماده آغاز کرده بود در مسیر حرفه ایش به یک هنرمند شناخته شده در عرصه مجسمه و حجم سازی تبدیل شد.


پس از پایان نمایشگاه آثار هفتمین دوسالانه مجسمه سازی تهران در تاریخ ۲۲ مهر ماه موزه هنرهای معاصر تهران در آبان ماه میزبان آثار تونی کرگ مجسمه ساز مطرح جهانی خواهد بود.
 


به گزارش اسکان نيوز  علی محمد زارع سرپرست موزه هنرهای معاصر تهران گفت که مجسمه های تونی کرگ که عموما آثاری بزرگ و سنگین است با کامیون به ایران منتقل می شوند و حدود ۸۰ اثر از وی در موزه هنرهای معاصر تهران و سپس بخشی از این آثار به ترتیب در موزه هنرهای معاصر اصفهان و موزه هنرهای معاصر کرمان به نمایش در می آید.


این نمایشگاه با حمایت اسپانسر خصوصی برگزار می شود و انتخاب نمایشگاه آثار تونی کرگ ماحصل اطلاعات و شناخت مدیر مرکز هنرهای تجسمی و به انتخاب وی صورت گرفته است.

تونی کرگ یکی از هنرمندان مطرح مجسمه سازی در سطح جهان و به خصوص اروپا است. او هنرمندی انگلیسی- آلمانی است که در حال حاضر مقیم کشور آلمان است. وی مجسمه های سنگین و بزرگ می سازد.
 

نمایشگاه آثار تونی کرگ که به مدت سه ماه در موزه هنرهای معاصر تهران برپا خواهد بود، با حضور این هنرمند در ایران برپا می شود.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.