مدیرکل منابع طبیعی استان اصفهان مطرح کرد:

آتش‌سوزی در ۴۰۰ هکتار از جنگل‌های اصفهان

آتش‌سوزی در ۴۰۰ هکتار از جنگل‌های اصفهان
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری اصفهان با بیان این‌که در سال ۹۵ دو هزار و ۳۰۰ هکتار از جنگل‌ها و مراتع استان اصفهان در آتش سوخت، گفت: در سال جاری این میزان به ۴۰۰ هکتار رسیده است.
شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶
ساعت ۱۰:۴۷
کد مطلب: ۵۹۱۵
Share
اسکان نيوز: محمدحسین شاملی در خصوص آتش‌سوزی جنگل‌های استان اصفهان در شش ماه نخست سال ۹۶، اظهار کرد: با توجه به اقدامات پیشگیرانه که در سال جاری انجام شده، نسبت آتش‌سوزی‌ها در مراتع و جنگل‌ها در امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۰ درصد کاهش داشته است.

وی با بیان این‌که در سال ۹۵ دو هزار و ۳۰۰ هکتار  جنگل‌ها و مراتع استان اصفهان در آتش سوخته است، تصریح کرد: این در حالی است که در سال جاری این میزان به ۴۰۰ هکتار رسیده است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان با اشاره به این‌که بالای ۶۰ درصد از آتش‌سوزی‌های مراتع عامل انسانی دارد، افزود: بخشی از این آتش‌سوزی‌ها آگانه و بخشی دیگر نا آگاهانه بوده است.

وی اضافه کرد: همچنین باید توجه داشت که ۲۰ درصد از آتش‌سوزی‌های مراتع و جنگل‌های استان اصفهان به دلیل اختلاف بهره‌برداران اتفاق افتاده که این موضوع در حال بررسی است و به منظور حفظ و حراست بهتر از مراتع در نظر داریم حفاظت از عرصه‌ها را به خود بهره برداران واگذار کنیم.

شاملی همچنین در خصوص سند دار شدن عرصه‌های منابع طبیعی استان اصفهان نیز ابراز کرد: در حال حاضر ۹۷ درصد از اراضی استان اصفهان به نام دولت سند خورده است و حدود سه درصد باقیمانده نیز به دلیل اختلاف بر سر مالکیت هنوز موفق به دریافت سند نشده‌ایم.

وی با بیان این‌که بر اساس برنامه ششم توسعه در نظر داریم اسناد دفترچه‌ای را به اسناد تک برگی تبدیل کنیم، تصریح کرد: با این اقدام حفاظت از عرصه‌ها بسیار راحت‌تر خواهد بود.

عشایر دو برابر میزان مصوب دام به مراتع استان وارد کردند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان در خصوص میزان خسارات وارد شده به مراتع استان اصفهان با توجه به ورود دام مازاد عشایر در سال جاری نیز گفت: باید توجه داشت که عشایر زمان ورود دام و خروج را رعایت می‌کنند و تنها ورود دام مازاد به عرصه‌ها آسیب می‌زند.

وی اضافه کرد: امسال نیز همچون سال‌های گذشته تعداد دام موجود در عرصه‌ها دو برابر دام مصوب بوده است.

 
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.