مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان:

سایت موزه زردویان مریوان سال آینده احداث می‌شود

سایت موزه زردویان مریوان سال آینده احداث می‌شود
مدیر کل میراث‌فرهنگی استان کردستان گفت: ساخت سایت موزه زردویان مریوان مقرر بود امسال ساخته شودکه با کمبود اعتبار مواجه شد اما در سال آینده این سایت موزه ساخته خواهد شد.
يکشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۲۱
کد مطلب: ۵۹۵۹
Share
اسکان نيوز: محسن علوی در پنل گزارش کاوش فصل اول گورستان اشکانی زردویان مریوان که در دانشگاه کردستان برگزار شد، گفت:‌ در ایران تمام جلسات سر وقت شروع نمی‌شود و این جلسه نیز زمانی که همه کسانی که دعوت شده بودند سر وقت در جلسه حاصر شدند مشکل فنی بوجود آمده جلسه را به تاخیر انداخت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان اظهار کرد: باستان‌شناسی به خصوص در دوران قبل از انقلاب درکردستان کم رنگ بوده و اولین کاوش کردستان در تپه زیویه بود.

وی با بیان این‌که کاوش کردن نیازمند زیر ساخت است، گفت: اطلاعاتی درمورد باستان‌شناسی در کردستان نداریم و برای کسب این اطلاعان باید کاوشگری انجام شود.

علوی افزود:‌ یکی از دلایلی که کاوشگری زیادی در کردستان انجام نشده بود نبود متخصص در این زمینه بود اما هم اکنون اساتیدی بزرگی در این زمینه آموزش دیدند و شروع به فعالیت کرده‌اند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان با اشاره به کاوش در منطقه زردویان، عنوان کرد:  به دلیل رانش زمین در کنار جاده و خطر دست برد سارقان به این آثار ملزم به کاوش در این منطقه شدیم.

وی یاد آور شد: بعد از آغاز کاوش در زردویان تصمیم گرفته شد که این منطقه به سایت موزه تبدیل شود که به دلیل کمبود اعتبار این امکان فراهم نشد.

علوی گفت: در سال آینده با تامین اعتبار کاوش های منطقه زردویان به سایت موزه تبدیل و احداث خواهد شد.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کردستان  اظهار کرد:‌ با ساخت سایت علاقه‌مندان به باستان‌شناسی زیاد شدند و دانشگاه‌های کمبریج و دورهال انگلیس به سایت باستان‌شناسی کردستان افزوده شده‌اند.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.