نشست توسعه همکاری‌های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا آغاز شد

نشست توسعه همکاری‌های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا آغاز شد
نشست شش روزه توسعه همکاری های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا با موضوعات آلودگی هوا، آب و محیط زیست دریایی و اقتصاد چرخشی با محوریت پسماند از صبح امروز سه شنبه ۳۰ آبان ماه در محل برج میلاد تهران آغاز به کار کرد.
سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۵۱
کد مطلب: ۶۴۰۸
Share
اسکان نيوز :معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست- در آغاز نشست توسعه همکاری‌های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا با اشاره به سابقه شکل‌گیری آن از سال گذشته و بر اساس تفاهم نامه گسترش همکاری‌های فنی جمهوری اسلامی ایران و اتحادیه اروپا گفت: مهمترین اهداف برگزاری این نشست مشورتی، تبادل تجربیات، شناسایی علل و موانع حل مشکلات زیست محیطی همچنین تهیه نقشه راه همکاری های آتی با اتحادیه اروپا است.
 
فرشچی افزود: دو روز نخست این نشست که از صبح امروز آغاز شده است و تا عصر یکشنبه (۵ آذرماه) ادامه دارد و به موضوع آلودگی هوا، آلودگی صنایع و طوفان‌های گرد و غبار می‌پردازد و در روزهای پنجشنبه و جمعه(۲ و ۳ آذرماه) بررسی مسائل مربوط به آب و محیط زیست دریایی در دستور کار قرار می گیرد. محور دو روز پایانی نیز موضوع اقتصاد چرخشی با محوریت پسماند و بازیافت است.

معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به حضور هیات ۲۶ نفره اتحادیه اروپا متشکل از متخصصان ارشد جهانی و فعال در سازمان ملل یا سازمان تخصصی جهانی همچون سازمان بهداشت جهانی در این نشست ابراز امیدواری کرد که برگزاری این نشست‌های تخصصی و تبادل تجربیات و اطلاعات میان متخصصان داخلی و اتحادیه اروپا منجر به تهیه و تدوین نقشه راه همکاری‌های محیط زیستی ایران و اتحادیه اروپا شود.

وی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که کمک‌های محیط زیستی اتحادیه اروپا به ایران در سطح فنی خواهد بود یا سطوح مالی را نیز در بر می گیرد، اظهار کرد: تدوین برنامه‌ای حداقل پنج ساله با راهکارهای کوتاه مدت و میان مدت برای حل چالش‌های محیط زیستی ایران از جمله دستاوردهای این نشست است.

به گفته فرشچی با توجه به فرامرزی بودن چالش‌های محیط زیستی، گسترش همکاری‌های فنی، آموزشی و پایشی همچنین تعریف پروژه‌های مشترک همکاری برای رفع چالش‌های محیط زیستی میان ایران و اتحادیه اروپا نه تنها در سطح ملی بلکه در سطح منطقه ای نیز دارای آثار و نتایج مثبت خواهد بود.

  معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: اگرچه ممکن است که اتحادیه اروپا به صورت مستقیم نتواند همکاری های مالی برای رفع چالش‌های محیط زیستی ایران داشته باشد اما می‌تواند به عنوان کاتالیزوری برای جذب کمک‌های مالی از سایر نهادها به ایران عمل کند.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.