جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ به "اُرسی‌خانه" از ایران تعلق گرفت

جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ به "اُرسی‌خانه" از ایران تعلق گرفت
جایزه معمار خاورمیانه ۲۰۱۷ در بخش پروژه مسکونی به "اُرسی خانه" تعلق گرفت.
شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۰۹
کد مطلب: ۶۵۱۱
Share
اسکان نيوز: ساختمان "اُرسی‌خانه"، برنده جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧ و در بخش پروژه مسکونی شد. مراسم اهدای این جایزه در کشور امارات‌متحده‌عربی و شهر دوبی برگزار شد.
 
ساختمان "اُرسی‌خانه"، برنده جایزه‌ معمار خاورمیانه در سال ٢٠١٧ و در بخش پروژه مسکونی شد. مراسم اهدای این جایزه در کشور امارات‌متحده‌عربی و شهر دوبی برگزار شد. ساختمان مسکونی اُرسی‌خانه، کار مشترک نیما و سینا کیوانی به‌عنوان معماران اصلی این پروژه است.

در طراحی این پروژه، ایجاد فضایی با القای حس مکان معماری ایرانی با رویکردی مدرن و همچنین درنظر گرفتن نیازهای زیستی انسان، ایده کلی طراحی این بنا بوده است. همچنین در طرح این بنا به معماری خانه‌های سنتی ایران به‌خصوص خانه‌های شهر کاشان و هندسه فضایی و نقش گیاه، آب، نور و قاب‌بندی و شفافیت در معماری ایرانی توجه ویژه‌یی شده است. شاخصه اصلی ساختمان اُرسی‌خانه همان‌طور که از نامش پیداست، احیای پنجره اُرسی به شکل مدرن آن است؛ این پروژه پیش از این هم توانسته جوایز متعددی را به خود اختصاص دهد که از آن میان می‌توان به جایزه جهانی طراحی اشاره کرد.

جوایز معمار خاورمیانه در کنار برگزیدگان بین‌المللی خود، امسال میزبان ۱۹ نامزد ایرانی بود. این رویداد بزرگ بین‌المللی برای دهمین سال پیاپی در کشور امارات‌متحده‌عربی و در شهر دوبی برگزار می‌شود که در سال‌های گذشته نیز میزبان نامزدها و برندگان دیگری از ایران بوده است. امسال اما بخش بزرگی از نامزدهای این جشنواره بین‌المللی به معماران ایرانی تعلق گرفت. این جشنواره اگرچه با نام خاورمیانه شناخته می‌شود، اما هر سال میزبان معماران مشهور و بزرگی چون زها حدید، سِر نورمن فاستر، سانتیاگو کالاتراوا و شرکت‌های بزرگ معماری چون Atkins، SOM و... است.
 
مرجع: هنرآنلاین

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.