احتمال تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان

احتمال تغییر نام شهر جدید هشتگرد به مهستان
امکان تغییر نام شهر جدید هشتگرد که اکنون 21 سال از تاسیس آن می‌گذرد به دنبال نظرسنجی‌های صورت گرفته از مردم و با بررسی‌های کارشناسی که صورت می‌گیرد، وجود دارد.
دوشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۶
ساعت ۱۵:۲۶
کد مطلب: ۶۷۶۰
Share
اسکان نيوز: نشست تخصصی کارگروه نامگذاری شهرستان متشکل از فرماندار ساوجبلاغ، کارشناسان ادبیات، جغرافیا، میراث‌فرهنگی و گردشگری، شهرسازی و معاون سیاسی روز دوشنبه برگزار شد و در آن موضوع تغییر نام شهر جدید هشتگرد بررسی شد.

ابوالقاسم پالیزگیر، فرماندار ساوجبلاغ با بیان این‌که 21 سال از تاسیس شهر جدید هشتگرد می‌گذرد و نام مناسبی برای این شهر انتخاب نشده است، گفت: با توسعه این شهر نیاز است بر اساس خواسته مردم اسم مناسبی برای شهر انتخاب تا مورد تصویب هیات محترم دولت قرار گیرد.

وی گفت: 14 سال از عمر شهرداری می‌گذرد و در دوره‌های مختلف شوراهای اسلامی مبادرت به نظرسنجی‌های مختلف از شهروندان کرده‌اند که در نهایت به یک اسم به توافق رسیده‌اند.

پالیزگیر خاطرنشان کرد: با وجود طبیعت مناسب، آب و هوای خوب این شهر باید نام منتخب متناسب با این شهر باشد.

وی گفت: با بررسی‌های انجام شده نام مهستان مورد موافقت بسیاری از مردم، شورای اسلامی شهر و شهرداری قرار گرفته که با مستندات ادبی و جغرافیایی این شهر به استانداری البرز ارائه می‌شود تا در صورت موافقت برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شود.
مرجع: ایرنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.