شهرداری بهارستان پنج میلیارد تومان بدهی دارد

شهرداری بهارستان پنج میلیارد تومان بدهی دارد
شهردار بهارستان گفت: در صورتی که خط مترو بهارستان افتتاح شود با بحران جمعیتی مواجه خواهیم شد. برای جلوگیری از بحران باید از قبل برنامه‌ریزی درستی وجود داشته باشد.
دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
ساعت ۱۳:۵۱
کد مطلب: ۷۱۶۶
Share
اسکان نيوز: یحیی عیدی‌بیرانوند روز گذشته (یکشنبه) در نشست خبری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: برای کاهش هزینه‌های جاری شهرداری باید نگاه‌ها تغییر کند که هم اکنون در حال برنامه‌ریزی برای این موضوع هستیم.

وی با بیان این‌که برای شهرداری‌های نواحی از نیروهای انسانی موجود استفاده می‌شود، افزود: با ساماندهی نیروی انسانی و توزیع مناسب آن می‌توانیم به شهروندان خدمات رسانی مناسب‌تری ارایه دهیم.

شهردار بهارستان با بیان این‌که باید زیر پای سرمایه‌گذار فرش‌قرمز پهن کرد، خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین اولویت‌های شهرداری بهارستان فراهم آوردن بستر لازم برای جذب سرمایه‌گذار است، چرا که جذب سرمایه‌گذار باعث ایجاد اشتغال در شهر خواهد شد.

عیدی‌بیرانوند اظهار کرد: برای سال جاری، ۸۵ میلیارد تومان بودجه برای شهرداری بهارستان پیش بینی شده، اما تاکنون تنها ۲۰ درصد آن محقق شده است. ۶۰ درصد درآمد شهرداری از صدور پروانه ساخت و ساز است و زمانی که رکود در ساخت‌وساز وجود داشته باشد، درآمدها برای شهرداری ها تحقق پیدا نمی کند.

شهردار بهارستان ادامه داد: یکی از گلایه‌های انبوه‌سازان این بود که برای 600 میلیون تومان سرمایه‌گذاری آمادگی دارند، اما از طرف ادارات و نهادها مانند شهرداری حمایت نشده‌اند. باید برای ورود سرمایه‌گذاران در راستای توسعه گردشگری بهارستان راه هموارتر شود.

عیدی‌بیرانوند اضافه کرد: 270 هکتار کمربند سبز در بهارستان وجود دارد که می‌تواند تا 500 هکتار نیز افزایش یابد، اما شاهد این هستیم که فضای سبز مناسبی برای شهروندان وجود ندارد.

وی با بیان این‌که شهرداری بهارستان پنج میلیارد تومان بدهی دارد، افزود: سالانه حدود سه میلیارد تومان تنها کمک شهرداری به بخش حمل‌ونقل است، در حالی که می‌توان این میزان اعتبار را در بخش‌های دیگری برای شهروندان هزینه کرد. باید فعالیت‌های این چنینی به بخش خصوصی واگذار شود و از سرمایه‌گذاری بخش خصوصی حمایت کرد.

شهرداری بهارستان گفت: شرکت عمران موظف است به تعهدات خود برای تامین فضاهای زیرساختی شهر عمل کند و امیدواریم به آن عمل کند و این زیرساخت ها را به شهرداری تحویل دهد.

عیدی‌بیرانوند تاکید کرد: در صورتی که خط مترو بهارستان افتتاح شود با بحران جمعیتی مواجه خواهیم شد. برای جلوگیری از بحران باید از قبل برنامه‌ریزی درستی وجود داشته باشد. در این راستا با گفت‌و‌گویی که با شرکت عمران داشتیم قرار بر این شد که هر چه سریع‌تر زیرساخت‌های شهری فراهم و تحویل شهرداری شود.

وی به پتانسیل‌های موجود در شهر بهارستان اشاره و اضافه کرد: کوه‌های مشرف بر این شهر فرصت مناسبی برای سرمایه‌گذاری در حوزه گردشگری محسوب می‌شود. در این راستا باید فعالیت‌ها به گونه ای باشد که به سمت جذب سرمایه‌گذار حرکت کنیم. هم چنین در دستور کار است که ورودی مناسبی برای شهر بهارستان احداث شود.

شهرداری بهارستان به الزام وجود تعاملات بین شهرداری و شرکت عمران بهارستان اشاره کرد و گفت: تجهیزات و خدمات شهری با تعامل سازنده از شرکت عمران تحویل گرفته شد.

عیدی‌بیرانوند پیرامون ادعای مدیرکل اوقاف استان مبنی بر این‌که زمین‌های بهارستان وقفی هستند، گفت: با این چالش تاکنون مواجه نشده‌ام و این موضوع هنوز به من گفته نشده است. در صورتی هم که درست باشد، این زمین‌ها وقف عام است و خاص نیست و قطعا وقتی نیت خیر باشد راهکار قانونی خاص خود را دارد که بتوان از این زمین‌ها استفاده کرد.

وی خاطرنشان کرد: باید بنیه مالی را در شهر بهارستان افزایش دهیم تا پروژه‌های کلان در حوزه‌های گردشگری، فرهنگی و تفریحی اجرایی شوند و مردم به راحتی بتوانند از امکانات فراهم شده، استفاده کنند.

شهرداری بهارستان اضافه کرد: در حال حاضر برای افرادی که می‌خواهند خانه‌های بزرگ و یا باغ ویلا داشته باشند، هیچ فضا و فرصتی وجود ندارد. در این راستا باید قطعات تفکیکی با مساحت بالا برای این موضوع فراهم شود.

عیدی‌بیرانوند با بیان این‌که350 نفر نیرو در شهرداری بهارستان مشغول به کار هستند، تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد که بهارستان به شهر پویا و فعال تبدیل شود و از حالت خوابگاهی خارج شود.
مرجع: ایسنا

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.