رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور تاکید کرد:

جلوگیری از ورود مهندسان بدون دانش به جامعه/ توجه به اخلاق حرفه‌ای

جلوگیری از ورود مهندسان بدون دانش به جامعه/ توجه به اخلاق حرفه‌ای
رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور گفت: باید نظام پذیرش مهندس در دانشگاه‌ها اصلاح شود تا از ورود مهندسان بدون دانش به جامعه جلوگیری شود.
سه شنبه ۲۸ آذر ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۲۲
کد مطلب: ۷۲۳۲
Share
اسکان نيوز: فرج‌الله رجبی در اولین همایش اخلاق مهندسی در صنعت ساختمان که قبل از ظهر سه‌شنبه در مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) قم برگزار شد طی سخنانی با اشاره به این‌که جامعه از مبانی اخلاق فاصله گرفته است و گفت: برای حل این موضوع باید به مبانی‌های اخلاقی و دینی برگشت کنیم.

وی در ادامه با اشاره به برخی از بی‌اخلاقی‌ها مانند برداشت‌های میلیاردی از حساب‌های بانکی، گفت: این در حالی است که در برخی از شهرها مهندسان بسیاری برای سه میلیون تومان وام در نوبت هستند و می‌توان گفت یک جا شتر با بارش گم می‌شود در جایی دیگر از سر سوزنی نمی‌توان گذشت و چگونه می‌توان در این آشفتگی دم از اخلاق زد.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با اشاره به برخی از مشکلاتی که برای مهندسین مطرح می‌شود، ابراز داشت: در کشور ۲۰۰ هزار مهندس پروانه اشتغال دارند و یک درصد از این‌ها ۲ هزار نفر می‌شود که همین نکته باعث شده که چنان‌چه فعالیت نادرستی صورت گیرد آمار بالا نشان دهد.

وی بر لزوم بازنگری در دانشگاه‌ها در پذیرش مهندسان تاکید کرد و ابراز کرد: باید ورود مهندس بدون دانش کافی محدود شود.

مهندسان تاوان عدم برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها را می‌دهند

رجبی تاکید کرد: مهندسان تاوان عدم برنامه‌ریزی در دانشگاه‌ها را می‌دهند که به صورت گسترده وارد رشته‌های تحصیلی مهندسی می‌شوند بعد هم انتظار دارند که وارد حرفه شود.

وی با اشاره به حملاتی که بعد از زلزله سرپل ذهاب به مهندسان شد، گفت: ما مسئولیتمان را می‌پذیریم اما نکته مهم در این است که دیگران هم نباید همه مسئولیت را متوجه این ارگان کنند و همه باید مسئولیتشان را بپذیرند.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور با تاکید بر این‌که ما در روش‌ها دچار تعارض هستیم، ابراز کرد: این‌که کسی فکر کند می‌تواند تشکیلات را به تنهایی به مقصد برساند اشتباه کرده و حل مشکلات در هر نهاد وسازمانی جز با هم افزایی و همراهی راه به جایی ندارد.

وی در پایان تاکید کرد: مهندسان باید اخلاق حرفه‌ای را مد نظر داشته باشند و ایجاد اشتغال برای مهندسان هم باید مورد توجه قرار گیرد.
مرجع: مهر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.