مرتضی آبدار در نشست صاحبان صنایع با رئیس افتخاری تبریز 2018:

صنعتگران سفیران اقتصادی تبریز 2018

صنعتگران سفیران اقتصادی تبریز 2018
مدیرکل میراث فرهنگی استان از برگزاری برنامه پیش رویداد "تبریز 2018"، در 14 دی ماه سال جاری با حضور علی‌اصغر مونسان، رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، خبر داد.
سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۶
ساعت ۰۹:۵۶
کد مطلب: ۷۶۲۱
Share
اسکان نيوز: جلسه هم اندیشی "رویداد تبریز 2018" در نخستین روز از سال میلادی جدید با حضور محمدرضا نعمت‌زاده،رئیس افتخاری تبریز 2018، استاندار آذربایجان شرقی و صاحبان صنایع در اتاق بازرگانی تبریز، برگزار شد.

مرتضی آبدار، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان آذربایجان شرقی، در این جلسه با اشاره بر این‌که صنعت و صنعتگران یکی از ستون های توسعه و پیشرفت منطقه آذربایجان هستند، ادامه داد: جاده ابریشم و رونق اقتصادی این مسیر والای تاریخی همواره بر پایداری اقتصاد آذربایجان و ایران اثر گذار بوده و با تعلیم و تربیت نیروهای انسانی زبده در حوزه صنعت، اقتصاد منطقه را زنده نگه داشته است.

وی در ادامه با بیان این‌که اهمیت حضور و فعالیت صاحبان صنایع در پیشرفت اهداف تبریز 2018 نیز بسیار ویژه و اثرگذار خواهد بود، تاکید کرد: وجود کمیته اقتصادی و سرمایه‌گذاری در ستاد استانی تبریز 2018 مبین اهمیت حضور فعال صاحبان صنایع، سرمایه‌گذاران، اتاق بزرگانی و اتاق اصناف استان در تبریز 2018بوده و امروز شاهدیم مشارکت این فرصت طلایی را در اختیار بخش گردشگری قرار داده است.

آبدار با بیان این‌که در روزهای اخیر شاهد مشارکت خود جوش اصناف بازار تبریز در فضاسازی محیطی در راستای تبریز 2018بوده‌ایم، ادامه داد: سرمایه‌گذاران، صنعتگران و اصناف استان باید در نظر داشته باشند که این فرصت جهانی برای معرفی ظرفیت‌های استان بسیار مهم است و آن‌ها می‌توانند با استفاده از ویترین تبریز 2018 و  اقداماتی از جمله درج لوگو 2018 بر محصولات خود، نقش موثری در توسعه گردشگری ایفا نمایند.

مدیرکل میراث فرهنگی استان با اشاره براین‌که تبریز 2018 تنها با مشارکت مردم و بخش خصوص محقق خواهد شد، تاکید کرد: در دو سال گذشته اقدامات عدیده‌ای در بخش دولتی در راستای تبریز 2018 صورت گرفته و نیروی انسانی عظیمی درگیر کار بوده‌اند که منجر به تدوین نقشه راه توسعه گردشگری استان، تعریف 108 پروژه عمرانی و 163رویداد فرهنگی و هنری شده است که با مشارکت مردم و بخش خصوصی به سرانجام خواهد رسید.

آبدار در این ارتباط، تاکید کرد: سیاه نمایی و زیر سئوال بردن، اقدامات انجام یافته نه تنها کمکی به پیشرفت امور نخواهد کرد، بلکه موجبات دلسردی مردم و فعالان این عرصه خواهد شد.

وی در ادامه با اشاره بر این‌که ایجاد سامانه جامع گردشگری و سامانه خبری تبریز 2018 از اقداماتی هستند که با مشارکت  اداره کل میراث فرهنگی و بخش خصوصی طراحی و اجرا شده تا بتواند راهنمایی جامع برای معرفی و آشناسازی گردشگران با فرهنگ، هنر، آیین‌های سنتی و رخدادهای فرهنگی باشد، افزود: سامانه جامع گردشکری در حال حاضر در پنج زبان در دسترس عموم است و از تمامی صاحبنظران و دستگاه ها خواسته شده است تا با ارائه نظرات در بهبود کیفی این دو سامانه، اداره کل میراث فرهنگی را همراهی نمایند.

آبدار در پایان با بیان این‌که "برنامه پیش رویداد تبریز 2018"، 14 دی ماه سال جاری از ساعت 18 عصر آغاز خواهد شد، اظهار کرد: این برنامه با حضور رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و تنی چند از وزیران کشور، پیشوازی بر این رویداد بزرگ خواهد شد تا در روز سوم فروردین 1397 به شکل رسمی شاهد افتتاح رویداد تاریخی تبریز 2018 باشیم.

 
مرجع: میراث‌فرهنگی آذربایجان‌غربی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.