بیگ بن لندن / معروف ترین برج ساعت دنیا

بیگ بن لندن / معروف ترین برج ساعت دنیا
ساعت بیگ بن از قرن نوزدهم تا به امروز در حال کار است و یکی از قدیمی ترین ساعت های دنیا نیز به حساب می آید و سیستم فوق العاده و جذابی دارد
پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۶
ساعت ۱۶:۴۱
کد مطلب: ۷۷۱۰
Share
اسکان نيوز: نام اصلی این برجِ ساعت، به طور رسمی و قانونی الیزابت است. این نام گذاری در سال ۲۰۱۲ مصادف با جشن جوبیلی الماسی الیزابت دوم (Diamond Jubilee of Queen Elizabeth II) انجام گرفت؛ جشنی جهانی که به مناسبت شصتمین سالگرد تاج‌گذاری ملکه الیزابت دوم بر پا شد.

اما ساکنان انگلستان به آن برج سنت استفانِ کاخِ وست‌مینستر هم می گویند زیرا روزنامه نگاران در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا، آن را برج سنت استفان نامیدند و از آن زمان تا کنون این اسم در میان انگلیسی ها رواج پیدا کرده است.

درباره نام بیگ بن نظرات مختلفی وجود دارد؛ اما طبق معتبرترین آن ها، بیگ بن نامی است که گردشگران روی این بنا نهاده اند و به دلیل استفاده زیاد از این اسم، امروزه به لقبی جهانی برای این برج تبدیل شده است. برخی عقیده دارند که این نام در ابتدا بیگ بل یا گریت بل (Great Bell) به معنای زنگ بزرگ بود؛ اما به دلیل این که در نام این برج اشاره ای هم به نام بنجامین هال (معمار بزرگ انگلیسی) شود، نامش را به بیگ بن تغییر دادند. البته این نظریه به اثبات نرسیده و بعضی ها هم عقیده دارند که نام برج بیگ بن از همان ابتدا بیگ بن بوده است.

یکی از دیگر علل نامگذاری بیگ بن به این اسم، زنگ بزرگ و سیزده تُنی موجود در میانه این بنای قدیمی است که هر ساعت به صدا در می آید و توجه اهالی لندن را به گذر زمان جلب می کند.

امروزه این نام به مجموعه ساعت، برج و زنگ آن اطلاق می شود.


  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط “اسکان نیوز” در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشد منتشر نخواهد شد.